• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6084-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل پشتیبانی امور دام:

دو برابر مصرف موردنیاز لرستان گوشت و مرغ فراهم شده است

مدیرکل پشتیبانی امور دام لرستان گفت: دو برابر مصرف مورد نیاز استان گوشت قرمز و مرغ منجمد فراهم شده است.

مهندس سید حمید شاهرخی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه در ایام پایانی سال قرار داریم با افزایش تقاضای مواد غذایی از جمله اقلام پروتئینی روبرو هستیم.
 
وی بیان کرد: برای همین شرکت پشتیبانی امور دام استان در طرح تنظیم بازار به منظور ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا و جلوگیری از نوسانات قیمت، اقدام به عرضه فرآورده‎های پروتئینی شامل گوشت قرمز منجمد، مرغ منجمد و تخم‎مرغ کرده است.
 
شاهرخی تصریح کرد: این اقلام در شبکه توزیع از جمله فروشگاه‎های زنجیره‎ای رفاه و اتکا، تعاونی‎های مصرف کارکنان دولتی و نمایشگاه‎های بهاره ارائه می‎شوند.
 
مدیرکل پشتیبانی امور دام لرستان ادامه داد: همچنین تعدادی از صنوف و فروشگاه‎ها سهمیه‎ای از این اقلام را در اختیار دارند که با قیمت مصوب به دست مصرف‎کننده‎ها می‎رسانند.
 
وی قیمت مصوب برای هر کیلو گوشت منجمد گوساله وارداتی را 235 هزار ريال اعلام کرد و گفت: همچنین بهای هر کیلو مرغ منجمد 62 هزار ريال و یک شانه تخم‎مرغ نیز 126 هزار ريال است که هم‎اکنون در حال توزیع بوده و شهروندان می‎توانند با مراجعه به شبکه توزیع نیاز خود را تامین کنند.
 
شاهرخی با بیان اینکه ذخیره این اقلام به میزان دو برابر مصرف مورد نیاز استان است، افزود: بر اساس سال‎های گذشته 100 تن مرغ منجمد، بین 30 تا 40 تن گوشت قرمز و 30 تن تخم‎مرغ میزان نیاز استان است.
 
مدیرکل پشتیبانی امور دام لرستان خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 400 تن مرغ منجمد، 30 تن گوشت گوساله منجمد و 30 تن تخم‎مرغ در استان ذخیره داریم.
 
وی بیان کرد: همچنین ظرف روزهای آینده 30 تن دیگر تخم مرغ تحویل خواهیم گرفت.
 
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: