• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5484-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور:

سن زدگی کمتر از یک درصد خرید بوده است

مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سال گذشته سن زدگی کمتر از یک درصد خرید بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس سعید معین در گردهمایی عوامل اجرایی شبکه مراقبت سن غلات اظهار کرد: مبارزه با ریزش سن در استان‎های جنوبی کشور شروع شده و امیدواریم مبارزه بهتر و با کیفیت‎تری از سال قبل را داشته باشیم تا جلوی خسارات احتمالی آفت کلیدی گندم گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: سالی که در آن هستیم به لحاظ میزان بارندگی نسبت به سال‎های پیش وضعیت نرمالی ندارد؛ امیدواریم با تلاش و کوشش مدیران بخش کشاورزی و توجه کشاورزان به توصیه‎های آنان در زمان مشخص بتوانیم ضمن اینکه جلوی خسارت آفات را بگیریم در عین حال باعث افزایش راندمان شویم.

معین ادامه داد: اگر بتوانیم جلوی خسارت آفات را بگیریم حدود 25 تا 30 درصد به راندمان تولید در محصول اضافه خواهد شد.

مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور تصریح کرد: به‌طور کلی اگر سن زدگی در حد یک درصد خرید باشد قابل قبول است؛ سال گذشته سن زدگی کمتر از یک درصد خرید بوده است.

وی گفت: امیدواریم امسال بتوانیم با توجه به وضعیتی که به لحاظ بارندگی و عقب بودن برنامه داشتیم بتوانیم با تلاش بیشتر مجموعه جهاد کشاورزی استان‎ها و همکاری بهتر کشاورزان در زمان مناسب مبارزه را انجام دهیم.

معین بیان کرد: اگر کشاورزان به توصیه کارشناسان جهاد کشاورزی توجه و به‌موقع اقدام کنند می‎توانیم بدون مشکل خاصی این مرحله را پشت سر بگذاریم.

مدیر آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سال گذشته میزان خرید از حدود 8 میلیون و 800 هزار هکتار بود که سن زدگی آن حدود 65 صدم درصد بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: