• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5384-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خبر داد:

تهیه سند بیلان سن در لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تهیه سند بیلان سن در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر عبدالرضا بازدار در گردهمایی عوامل اجرایی شبکه مراقبت سن غلات اظهار کرد: در آستانه فصل داشت، تغذیه گیاه و مبارزه با آفات و علف‌های هرز هستیم که باید نظارت بیشتری روی مزارع داشت.

وی با بیان اینکه در این راستا شرکت‌های خدماتی اقدامات خوبی انجام داده است، ادامه داد: باید روی توزیع سموم و کود نظارت داشت تا به دست کشاورزان برسد.

بازدار افزود: باید بر عوامل کنترل نظارت داشت تا بازاری درست نشود که به کشاورز آسیب برساند. همچنین عوامل کارگزار باید فعال شوند تا کود مورد نیاز به‌موقع در اختیار زارعین قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال تا اسفند بارندگی خوبی نداشته‌ایم، گفت: شرایط دمایی مساعد اما بارندگی کم بوده و باید سرعت رشد را بیشتر کنیم چراکه فصل رشد کوتاه‌تر شده است.

وی با تأکید بر اینکه اطلاع‌رسانی به کشاورزان باید به‌موقع و به‌صورت کامل انجام شود، ادامه داد: کمیت محصول گندم در استان مساعد است و باید تلاش خود را در راستای ارتقای کیفیت به کار گیریم.

بازدار با بیان اینکه باید سند بیلان سن در استان تهیه شود، افزود: باید کارشناسان به‌صورت روزانه پهنه‌ها را رصد کنند و اطلاع‌رسانی داشته باشند.

این مسئول با اشاره به اینکه از لحاظ سم‌پاشی امکانات ما ضعیف است، افزود: قصد داریم از محل صندوق کارآفرینی امید اعتباری را برای خرید دستگاه سم‌پاش جذب کنیم.

وی تصریح کرد: امکاناتی در سطح استان داریم که باید جابجا شوند تا در تمام مناطق به نحو مطلوب از آن‌ها استفاده شود.

بازدار با بیان اینکه تمام برنامه‌های خود را برای به حداقل رساندن سن زدگی مزارع به کار گرفته‌ایم، افزود: اقدامات ویژه و کاری بی‌نظیر در این رابطه در دست اقدام است.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: