• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-3585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:

جنگل‌های دست‌کاشت توسعه یابد

استاندار لرستان بر توسعه جنگل‌های دست‌کاشت در استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران با اشاره به هفته درختکاری، اظهار کرد: مردم همواره به درختکاری اهتمام ویژه داشته‌اند، چراکه از همه جهات موضوع مهمی است.

وی با بیان اینکه درختکاری و اهمیت آن آنقدر بدیهی است که توضیح لازم ندارد، تصریح کرد: با توجه به شرایط محیط زیستی که کشور در آن قرار دارد، پدیده خشکسالی‌ و ریزگرد به معضل تبدیل شده و مشکلاتی ایجاد کرده که با درختکاری و توسعه آن می‌تواند جبران شود.

خادمی تاکید کرد: میزان آلودگی‌ها در صورتی که بتوانیم فضای سبز استان را بیشتر کنیم، کاهش می‌یابد، این موضوع در همه استان‌ها مهم است و جای کار دارد. در لرستان به دلیل شرایط خاص آب و هوایی می‎توان درختان متنوعی را کاشت..

استاندار لرستان با اشاره به اینکه هفته منابع طبیعی یک هفته نمادین برای توجه به درختکاری است، گفت: امیدواریم مردم و دستگاه‌های دولتی تلاش کنند تا تعداد بیشتری درخت بکاریم و در آینده جنگل‌های بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی استان آماده همکاری با مردم است، افزود: این همکاری شامل تامین نهال، آموزش و ترویج این حوزه است.

خادمی کاشت درختان در اراضی شیبدار استان را یکی از اولویت‌های اساسی در لرستان دانست و گفت: استان در این حوزه از استعدادهای ویژه‌ای برخوردار است، همان اندازه که زارعت در اراضی شیبدار مضر بوده، درختکاری مفید است.

استاندار بیان کرد: امیدواریم علاوه بر جنگل‌های طبیعی که باید از آنها مراقبت کنیم، جنگل‌های دست کاشت و مصنوعی در استان توسعه یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: