• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-3190-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:
2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور وجود دارد

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، اصغری مهرآبادی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سطح استان لرستان 15 هزار واحد مسکن مهر را شروع کردیم که 420 واحد آن نیمه‌تمام است بقیه به اتمام رسیده و تحویل داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهر بروجرد بیش از 6 هزار واحد مسکن مهر که شروع شده چیزی از آن‌ها باقی نمانده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: چیزی که در مسکن مهر بروجرد وجود دارد بحث آماده‌سازی زیرساخت‌ها است که بخش عمده آن انجام شده و بخشی که باقی مانده تا پایان اردیبهشت تمام خواهد شد.

مهرآبادی اضافه کرد: عمده مشکل مسکن مهر بروجرد بحث آسانسور است که بخش عمده آن نصب شده ولی چیزی که مطرح است تائیدیه آن بوده که اجباری شده و طی بررسی ایراداتی وجود دارد که باید رفع شود.

وی بیان کرد: در این راستا کارگروهی تشکیل می‌شود که ظرف یک هفته وضعیت آسانسور کلیه بلوک‌ها را بررسی خواهد کرد؛ اگر مطابق استاندارد نبود و مشکلی وجود داشت برآورد می‌کنند که برای اصلاح آنها چقدر هزینه لازم است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پس از آن هفته آینده جلسه‎ای در تهران برگزار می‌شود؛ علاوه بر آن‌که وزارت راه و شهرسازی تلاش می‌کند، بخشی از اعتبار موردنیاز را تأمین کند، متولیان رفع نواقص موجود مشخص می‎شوند.

مهرآبادی با اشاره به مشکل تعاونی مسکن مهر توحید بروجرد افزود: موضوع این تعاونی در دستگاه قضایی در حال بررسی بوده و قرار است که با کمک دستگاه  قضایی اسناد و مدارک این تعاونی از هیئت‌مدیره قبلی به هیئت‌مدیره فعلی تحویل شود.

وی ادامه داد: مقررشده با هماهنگی دستگاه قضایی مجوز ادامه فعالیت این تعاونی اخذ و ادامه مراحل احداث واحدها انجام شود، همچنین دعوای بین هیئت‌مدیره قبلی و فعلی نیز در دستگاه قضا ادامه یافته و به نتیجه می‎رسد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور وجود دارد که 200 هزار واحد آنها نیمه‌تمام است.

مهرآبادی با بیان اینکه این واحدها دارای میانگین پیشرفت فیزیکی 60 درصد هستند، تصریح کرد: از مجموع 200 هزار واحد باقیمانده حدود 150 هزار واحد در مراجع قضایی و یا فاقد متقاضی است.

وی خاطرنشان کرد: حدود 60 هزار واحد از تعهد دولت در پروژه مسکن مهر در کشور باقی مانده و دولت برنامه دارد که پروژه مسکن مهر را تا سال آینده به اتمام برساند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: