• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4884-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماينده ولي فقيه در لرستان:

روی مولفه‌های معنوی موثر بر ايمني كار نشده است

نماينده ولي فقيه در لرستان گفت: روی مولفه‌های معنوی موثر بر ايمني كار نشده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آيت‌الله سيد احمد ميرعمادي در اولين جشنواره ايمني رانندگان حرفه‌اي استان با قدرداني از متوليان حمل و نقل و رانندگان اظهار کرد: از ديدگاه اسلام هيچ چيز برتر و بالاتر از حفظ حيات انسان نيست، حيات نشانه توحيد و يكتاپرستي است، بنابراين جمعيت طرفداران ايمني راه‌ها بايد حساسيت جامعه را نسبت به ايمني افزايش و بينش جامعه را در رابطه با اين مقوله تغيير دهد.

وي با بيان اينكه دو دسته عوامل در ايمني جاده‌ها نقش دارند، افزود: جاده و وسيله نقليه عوامل مادي تاثيرگذار بر ايمني هستند و متاسفانه روي مولفه‌هاي معنوي موثر بر ايمني كار نشده است.

نماينده ولي فقيه در لرستان آرامش، حس مسئوليت‌پذيري متوليان حمل و نقل و ايمني، امانتداري، روحيه عفو و گذشت، ترس از خدا و دعا و صدقه را از عوامل معنوي مهم و تاثيرگذار بر ايمني رانندگي عنوان كرد.

ایمنی رانندگی شعار نیست یک الزام است

رضا آریایی، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان نیز در این جشنواره گفت: تاثیر عامل انسانی بر ۷۰ درصد تلفات جاده‌ای، اهمیت مقوله ایمنی رانندگی را بیش از پیش روشن می‌سازد به عبارتی ایمنی رانندگی شعار نیست بلکه یک الزام است.

وی با بیان مصداق‌هایی از خسارت‌های هنگفت تصادفات جاده‌ای تصریح کرد: تصادفات علاوه بر عواقب جانی، پیامدهای ناگوار بسیاری نظیر از هم پاشیده شدن بنيان خانواده‌ها، راهیابی افراد به زندان و... را به دنبال دارد در حالي كه با رعایت قانون می‌توان بر نقص جاده و وسیله نقلیه نیز غلبه کرد.

آریایی بیان کرد: اميد است با فرهنگ‌سازی شاهد سیر نزولی تلفات جاده‌ای و از بین رفتن تعداد کمتری از سرمایه‌های انسانی باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: