• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس هیئت مدیره جمعيت طرفداران ايمني راه‌ها:

توسعه اقتصادي كشور مرهون تلاش رانندگان حرفه‌ای است

رئیس هیئت مدیره جمعيت طرفداران ايمني راه‌ها گفت: توسعه اقتصادي كشور مرهون تلاش رانندگان حرفه‌ای است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمد بخارايي در اولين جشنواره ايمني رانندگان حرفه‌اي استان اظهار کرد: توسعه اقتصادي كشور مرهون تلاش رانندگان حرفه‌اي است كه جان و خانواده خود را وقف خدمت به مردم كرده‌اند و ايمني مهم‌ترين شاخص حمل و نقل است اما متاسفانه عليرغم دستيابي به عمده زيرساخت‌ها، هنوز در كاربرد آن دچار ناهنجاري هستيم و روزانه شاهد كشته و مجروح شدن مسافران و رانندگان در تصادفات جاده‌ای هستيم.

وی برگزاري يادمان قربانيان تصادفات، توسعه زيرساخت‌ها و كارهاي اجرايي و جشنواره‌هاي تجليل از رانندگان حرفه‌اي را گامی موثر در احياي منزلت رانندگان و كاهش تلفات جاده‌ای دانست و اضافه کرد: رانندگان حرفه‌ای 50درصد كاربران جاده‌ را تشكيل مي‌دهند در حالی كه تنها در 10درصد تصادفات جاده‌اي دخيل هستند.

بخارایی با بیان اینکه در واقع رانندگان حرفه‌ای الگوی رانندگی به شمار مي‌روند، خاطرنشان كرد: اولين جشنواره ايمنی رانندگان حرفه‌ای سال گذشته به‌صورت ملي برگزار شد و در سال جاري تصميم گرفتيم كه ابتدا جشنواره‌ها در سطح استاني برگزار شوند تا روند انتخاب رانندگان حرفه‌اي برتر در حوزه ايمني بهتر شود و برگزيدگان استاني در سطح ملي ارزيابي و در نهايت تعدادي از رانندگان حرفه‌اي برتر در كشور معرفي و مورد تجليل قرار گيرند.

رئیس هیئت مدیره جمعيت طرفداران ايمني راه‌هاي كشور تاکید كرد: همه به‌دنبال حمل و نقل بدون حادثه هستيم و بايد ضمن رعايت قوانين، پرهيز از تخلفات، استانداردسازي خدمات جاده‌اي، سفير ترويج ايمني و مطالبه‌گر حق ايمني براي شهروندان باشيم.

ایمنی در سرلوحه برنامه‌های حمل و نقل قرار گیرد

عباس شرفی، مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي لرستان نیز در این مراسم گفت: اولين جشنواره ايمني رانندگان حرفه‌اي با هدف تعميم فرهنگ رانندگي ايمن به تمام كاربران جاده و با حمايت انجمن طرفداران ايمني راه‌ها در استان لرستان برگزار شد كه در قالب آن از بین 18هزار راننده حرفه‌اي استان عملکرد افرادی که مستندات خود را برای شرکت در این جشنواره فرستاده بودند در طول شش ماه مورد ارزيابي داوران قرار گرفت و در نهايت 10نفر به عنوان برگزيده شناخته شدند.

وي اظهار كرد: سوانح جاده‌ای در کشورهای در حال توسعه به ویژه ایران در مقایسه با کشورهای توسعه یافته، بسیار زیاد است به‌طوري كه سالانه ۱۸هزار نفر در كشور به‌دليل سوانح جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند، بنابراين ضرورت دارد ایمنی در سرلوحه برنامه‌های حمل و نقل قرار گیرد.

شرفی با اشاره به اینکه انسان٬ وسیله نقلیه و ‌جاده سه عامل اصلی در وقوع تصادفات هستند، افزود: با توجه به نقش عامل انسانی در بیش از ۷۰ درصد تصادفات جاده‌ای، نياز است همه مسئولان، دانشگاهیان و دست اندرکاران ایمنی، مردم را نسبت به این خطر آگاه کنند تا تاثیر عامل انسانی کاهش یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: