• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1786-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان:

ترویج فرهنگ پایداری و مدیریت جهادی تنها راه حفظ کشور است

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان گفت: ایستادگی، پایداری، ترویج فرهنگ پایداری و مدیریت جهادی تنها راه حفظ جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت ناصرپور در مراسم تجلیل از دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر دانشگاه علمی کاربردی استان، اظهار کرد: برای قدم برداشتن در مسیر انقلابی به چهار عنصر تشخیص راه، ابزار حرکت و تداوم در آن راه نیاز داریم.

وی با بیان اینکه مکتب ‎ های امنیتی موضوع زور و قدرت را بیشتر دنبال می ‎ کردند و کشوری را برتر می ‎ دانستند که قدرت نظامی بیشتری داشته باشد، ادامه داد: گفتمان‎های پست مدرنیسم، سازه انگار و پسا مدرن با الهام از انقلاب عظیم جمهوری اسلامی شکل گرفت چراکه دولت ‎ ها متوجه شدند قدرت آن چیزی است که در ذهن مردم نقش ‎ آفرینی کند..

ناصرپور اضافه کرد: جنبش ‎ انقلابِ جمهوری اسلامی ایران با همین رویکرد شکل گرفت و امام (ره) انقلابی را تشکیل داد که موازنه قدرت را در دنیا به هم زد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان افزود: آنچه در دوران انقلاب رخ داد، نوعی دفاع مقدس در برابر ظلم بود چراکه مردم در برابر طاغوت ایستادند.

وی خاطرنشان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس، دنیا در مقابل جمهوری اسلامی ایستاد و 5400 تانک مدرن در اختیار دشمن بود اما این تجهیزات در مقابل مردمی که پیرو راه امام (ره) بودند، چیزی نبود.

ناصرپور ادامه داد: میوه انقلاب در دوران دفاع مقدس دست داد و مردمی که به فرمان امام (ره) لبیک گفتند، در این دوران این بار نیز از جان خویش گذشتند و با فداکاری از جان و مال و نوامیس خود دفاع کردند و وحدت و انسجام خاصی ایجاد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش ‎ های دفاع مقدس لرستان با تأکید بر اینکه جرات و شجاعت در فرهنگ استراتژیک مردم ایران وجود دارد، خاطرنشان کرد: این شجاعت در کنار باورهای اعتقادی مکتب سرخ تشییع و گفتمان الهی شکوفا شد و وحدت در کنار باور و شجاعت منجر به پیروزی دفاع مقدس شد.

وی گفت: ارزش ‎ هایی که در دفاع مقدس تولید شد فضای مشترکی ایجاد کرد که مال مردم بود و وابسته به کسی جز امام و امت نبود. ما باید این نگاه و ارزش ‎ ها را حفظ کنیم.

رضایی‎پور اظهار کرد: امروز چهره نبرد عوض شده و دشمن شیوه خود را عوض کرده است و جنگ روانی، تبلیغاتی و نرم راه انداخته تا آن اراده‌ای که هشت سال دفاع مقدس را هدایت کرد، از بین رود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان خاطرنشان کرد: 25 هزار تا 27 هزار خانه، اماکن اداری، تلمبه خانه و ... توسط نیروهای عراقی در هشت سال دفاع مقدس بمباران شدند و استان واقعاً بر گردن دفاع مقدس حق دارد.

وی گفت: در حال تدوین دانش ‎ نامه دفاع مقدس استان هستیم و اعتقاد داریم اگر ارزش ‎ ها ثبت و ضبط نشوند، تجربه تلخ تاریخی حمله به کشور تکرار خواهد شد.

ناصرپور افزود: برای اینکه بتوانیم جوانان لرستان را با دوران دفاع مقدس آشنا کنیم باید اسناد، خاطرات شهدا، زندگینامه و وصایا شهدا و ... را در قالب دانشنامه استان تجمیع و گردآوری کرد. احداث مرکز فرهنگی و گردشگری دفاع مقدس نیز برای معرفی زحمات لرستانی ‎ ها در دوران دفاع مقدس است تا نسل جوان بتوانند این فداکاری ‎ ها را ببینند و لمس کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان تأکید کرد: دانشجویانی که بخواهند در رابطه با شهدا و دفاع مقدس پایان‌نامه ‎ یا تحقیقی نگارش کنند، می ‎ توانند از کتابخانه تخصصی بنیاد استان که دارای 2000 کتاب تخصصی مرجع است، استفاده کنند.

وی با بیان اینکه 9 مؤلفه اصلی در امنیت ملی نقش دارد، تصریح کرد: ایستادگی، پایداری، ترویج فرهنگ پایداری و مدیریت جهادی تنها راه حفظ جمهوری اسلامی ایران است. مدیری که بخواهد در این کشور به صورت سیستماتیک و کلاسیک کار کند، موفق نخواهد شد؛ کار باید جهادی و انقلابی باشد و مدیران شب و روز در خدمت انقلاب و مردم باشند چراکه تنها راه حفظ امنیت ملی توجه به این اصول است.

ناصرپور گفت: امروز وظیفه داریم جای پای شهدای گران‌قدر قدم نهیم. شهدا نمی ‎ خواهند برای آنان گریه کنیم و خواسته آنان تداوم راهشان است و این موضوع امروز برای کشور ضروری است تا امنیت ملی خدشه‌دار نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: