• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان خبر داد:
توسعه مقاطع کاردانی و رشته‌های صنعتی در دانشگاه

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: توسعه مراکز صنعتی و رشته‌های مرتبط با صنعت را در این دانشگاه در برنامه داریم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سعید فرح‌بخش در مراسم تجلیل از دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر این دانشگاه اظهار کرد: ده تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف استان در ارتباط با بحث کیفیت بخشیدن به آموزش و کارورزی منعقد کرده‌ایم که منجر به بالاتر رفتن کیفیت مراکز دانشگاه می‌شود.

وی با اشاره به ماموریت‌گرایی مراکز دانشگاه علمی کاربردی، ادامه داد: مراکز این دانشگاه موظف هستند در رشته‌هایی دانشجو پذیرش کنند که مرتبط با مأموریت آن‌هاست.

فرح‌بخش یادآور شد: با افتتاح و راه‌اندازی مراکز رشد خوشه‌های فناوری و مراکز نوآوری دنبال ایجاد اشتغال بیشتر هستیم و امید داریم در سال آینده دو تا سه مرکز در این خصوص راه‌اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان خاطرنشان کرد: بحث توسعه رشته‌های صنعتی را دانشگاه دنبال خواهد کرد و ‌توسعه مراکز را نیز در این بخش خواهیم داشت.

وی افزود: همچنین توسعه رشته‌ها در مقطع کاردانی را در سال آینده پیگیری می‌کنیم و این سیاست کلی را در استان ادامه می‌دهیم.

فرح‌بخش با بیان اینکه در سال جاری نظارت بر مراکز دانشگاه را تشدید کردیم، اظهار کرد: امسال پنج مرکز علمی کاربردی استان رأی نظارتی خوردند و نتوانستند دانشجو پذیرش کنند ولی با اصلاحاتی که در این دانشگاه‌ها در حال انجام است مهرماه سال آینده پذیرش دانشجو خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با اشاره به اینکه افزایش تعداد دانشجویان جزء برنامه‌های این دانشگاه است، گفت: باید در سال‌های آینده 30 درصد جمعیت دانشجویان کشور در مراکز علمی کاربردی تحصیل کنند.

این مسئول عنوان کرد: در حال حاضر 450 هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی مشغول تحصیل‌ هستند که این جمعیت معادل 15 درصد تعداد کل دانشجویان کشور است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: