• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار تاکید کرد:
ساماندهی دست‎فروشان در لرستان

استاندار لرستان بر ساماندهی دست‎فروشان در استان طی ایام نوروز تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان اظهار کرد: این ستاد از چند ماه پیش کارهایی را آغاز کرده و در حال انجام هستند.

وی با بیان اینکه بخشی از این کارها اقدامات عادی و روزمره ادارات هستند، افزود: این کارها از سوی دستگاه‎ها انجام می‎شوند و بخشی دیگر را ما باید به طور خاص برنامه ریزی کرده و سرعت بدهیم.

خادمی با اشاره به اینکه در همین راستا کمیته‎های مربوطه تشکیل و تصمیمات گرفته شده‎اند، ادامه داد: بخشی از کارها انجام شده و البته برخی نیز باقی مانده که در جلسه به علت حجم زیاد کارها گزارش‎ها پراکنده بودند و به طور دقیق نتوانستیم به این ارزیابی برسیم که تمام کارهایی که مورد نیاز است انجام شده باشند.

استاندار لرستان تصریح کرد: قرار شد در یک جلسه دیگر که تا پایان سال داریم بگوییم دقیقا چه کارهایی را توانسته‎ایم انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از کارها را بخاطر اینکه به اقدامات زیرساختی و سنگین نیاز داشته ممکن است نتوانیم انجام دهیم و این جزو اشکالاتی است که وجود دارد.

خادمی بیان کرد: امیدواریم مواردی که قابل حل هستند سریع انجام شوند تا بتوانیم میزبان خوبی برای کسانی که از سایر نقاط به استان سفر می‌کنند باشیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه مجموع برآیند اقدامات ما باید افزایش ماندگاری مسافرین نوروزی باشد، گفت: مهمترین اقداماتی که بررسی شد شامل کارهای مشخص اقامتی و ایمنی جاده‎ها، زیباسازی شهرها، نظارت و ساماندهی اماکنی که این روزها بیشتر مورد بازدید قرار می‎گیرند و مناطق ویژه گردشگری است.

وی با بیان اینکه بحث امنیت مسافران و سلامت و بهداشت و درمان نیز از دیگر موارد بررسی شده است، ادامه داد: این حوزه‎ها مشخص و وظایف دستگاه‎ها تعریف و دسته بندی شده است.

خادمی اظهار کرد: در جلسه بعد باید چک کنیم ببینم کاری مانده که آن را انجام دهیم.

استاندار لرستان با اشاره به برخورد با دست‎فروش‎ها در سطح و مبادی ورودی شهرها گفت: آنان اگر جایی باشند که مانع رفت و آمد بوده و یا به زیبایی لطمه بزنند باید به بازاری که تعیین شده رفته و آنجا فعالیت کنند.

وی اظهار کرد: دلیل ندارد کسی که از بیرون استان می‎آید ورودی را ببیند که چندین وانت ایستاده‌اند و میوه‌فروشی می‎کنند و باید ساماندهی شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: