• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-2490-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار کوهدشت:

استفاده مفیدی از کشکان و سیمره نمی‌شود/ راه‌های روستایی فاقد علائم ایمنی هستند


فرماندار کوهدشت گفت: دو رودخانه سیمره و کشکان در محدوده شهرستان وجود دارد که استفاده مفیدی از آن‌ها نمی‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، نورمحمد فردی بیرانوند در جلسه شورای اداری این شهرستان با محوریت توسعه بخش درب گنبد، خاطرنشان کرد: این بخش با دو دهستان بلوران و درب گنبد، ۳۵ روستا و جمعیت ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفری یکی از بخش‌های مهاجرفرست است.

وی ادامه داد: دو رودخانه سیمره و کشکان در محدوده شهرستان کوهدشت وجود دارد که استفاده مفیدی از آن‌ها نمی‌شود و این در حالیست که اراضی این شهرستان به‌صورت دیم کشت می‌شود.

فردی بیرانوند اظهار کرد: عملیات گازرسانی به بخش درب گنبد در حال انجام بوده و تاکنون ۱۲ کیلومتر شبکه داخلی به اتمام رسیده و با پیگیری نماینده شهرستان در مجلس مجوز استفاده از خط ششم گرفته شده است.

فرماندار کوهدشت بیان کرد: در بحث ورزش و جوانان، کاشت چمن‌های مصنوعی، تجهیز و تقویت سالن ورزشی شهدای درب گنبد، تجهیز هیئت‌های ورزشی بخش، ایجاد نمایندگی ورزش و جوانان و... ازجمله ضروریات ورزشی این بخش هستند.

وی گفت: در بحث برق، عملیات اجرایی سه ایستگاه پمپاژ آب جهت مشروب ساختن اراضی کشاورزی این بخش مراحل نهایی را می‌گذراند و مقرر شد ادارات برق و جهاد شهرستان نسبت به تأمین برق این ایستگاه‌ها اقدام کنند.

فردی بیرانوند با اشاره به بخش بهداشت و درمان افزود: مستقر کردن پزشک درمانگاه بلوران، رفع کمبود پزشک در سایر بخش‌ها، تامین پزشک متخصص و... نکاتی است که نیاز به توجه و اقدام لازم دارد.

فرماندار کوهدشت در ادامه گفت: همه راه‌های روستایی این شهرستان فاقد علائم ایمنی راه هستند.

وی به پروژه‌های راه اشاره کرد و افزود: عملیات روکش آسفالت از درب گنبد تا روستای چم قلعه به طول ۱۵ کیلومتر تا پایان ۳ ماهه اول سال ۹۷ انجام می‌شود و عملیات اجرایی راه ارتباطی محور کشماهور- درب گنبد به طول ۱۵ کیلومتر به تازگی شروع خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: