• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-1690-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار لرستان:

بناهای تاریخی برای بازدید گردشگران ساماندهی شوند

معاون استاندار لرستان و فرماندار ویژه بروجرد گفت: بناهای تاریخی برای بازدید گردشگران ساماندهی شوند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی کورانی فر در جلسه ستاد خدمات سفر بروجرد، اظهار کرد: ورودی‌های شهر باید تزئین و ساماندهی شوند.

وی با اشاره به بناهای تاریخی، افزود: در خانه‌های تاریخی باید راهنمای گردشگران وجود داشته باشد و لباس متحدالشکل برای آن‌ها آماده شود.

فرماندار ویژه بروجرد تصریح کرد: کلیه بناهای تاریخی بروجرد باید راهنمای گردشگری داشته باشند و برای جلب گردشگران جاذبه‌هایی در بناهای تاریخی ایجاد شود.

کورانی‌فر با بیان اینکه شهرداری تپه چغا را ساماندهی و از این وضعیت خارج کند، اضافه کرد: باید از ظرفیت شهرستان برای جذب هرچه بیشتر مسافر استفاده شود.

وی با اشاره به شبکه‌های اجتماعی بیان کرد: شبکه‌های اجتماعی بهترین وسیله برای معرفی هرچه بیشتر شهرستان به‌خصوص مکان‌های تاریخی که تاکنون معرفی نشده‌اند.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: باید کار خاص و برجسته در شهرستان صورت گیرد.

حجت‌الله یارمحمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد نیز در این جلسه گفت: اماکن و بناهای تاریخی برای بازدید گردشگران و مسافران آماده شده است.

وی با اشاره به بیت آیت‌الله بروجردی، افزود: دو نفر راهنما برای معرفی این اثر ارزشمند طی ایام نوروز در این خانه مستقر هستند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد تصریح کرد: برنامه شاهنامه‌خوانی نیز در یکی از شب‌های ایام نوروز در شهرستان اجرا خواهد شد.

یارمحمدی با اشاره به خانه افتخارالاسلام، اضافه کرد: مسافران و گردشگران زیادی از این خانه تاریخی بازدید می‌کنند اما عدم پارکینگ مناسب آن‌ها را با مشکل روبرو می‌کند. باید برای رفع مشکل پارکینگ چاره‌ای اندیشیده شود.

امیرجاویدپور شهردار بروجرد نیز گفت: برای رونق گردشگری اقدامات خوبی در دست اقدام داریم.

وی اظهار کرد: کار لکه‌گیری، گل‌کاری در معابر و میدان‌ها اصلی شهر در دست اقدام است و تپه چغا به شکل زیبایی نورپردازی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: