• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی خبر داد:

احداث 238 هکتار گلخانه در لرستان/ تولید 10 تا 12 برابری در گلخانه‌ها

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان از راه‌کارهای مواجه با بحران کم‌آبی در بخش کشاورزی را توسعه سطح زیر کشت گلخانه‌ای دانست و گفت: 238 هکتار گلخانه در حال ساخت داریم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس حسین طولابی در خصوص شرایط اقلیمی و با توجه به توسعه کشت گلخانه‌ای در استان اظهار کرد: به علت قرار گرفتن قسمت عمده استان در منطقه خشک و نیمه خشک و کاهش نزولات آسمانی در سال‌های اخیر باعث ایجاد محدودیت‌های زیادی در توسعه کشت محصولات کشاورزی شده است.

وی افزود: یکی از راه‌کارهای مواجه با این بحران کم‌آبی در بخش کشاورزی جایگزینی برخی از محصولات آب بر با توسعه کشت در فضای متراکم و گلخانه‌ای است.

طولابی با بیان اینکه توسعه گلخانه‌ها از طرح‌های محوری و شاخص وزارت جهاد کشاورزی با هدف توسعه تولید، اشتغال و مدیریت منابع آبی است گفت: با توجه به کارایی و میزان تولید 10 تا 12 برابری در گلخانه‌ها و اشتغال بیشتر از 10 نفر در هر هکتار، توسعه گلخانه‌ها جز طرح‌های اقتصاد مقاومتی و به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم و استراتژی وزارت جهاد کشاورزی با هدف اشتغال، تولید و بهره‌وری مصرف آب‌وخاک در حال انجام است.

این مسئول اضافه کرد: بنابراین ما نیز در استان بر اساس همین سیاست‌ها و رویکردهای بالادستی و با توجه به شرایط اقلیمی و محیطی در استان سعی بر توسعه کشت گلخانه‌ای داریم.

طولابی به احداث گلخانه‌ها و میزان اشتغال و سطح تولید در استان اشاره کرد و گفت: در استان 238 هکتار گلخانه در حال ساخت است که از این میزان حدود 118 هکتار سطح مفید است.

وی افزود: در صورت تکمیل گلخانه‌ها 44 هزار و 500 تن در سال سطح تولید خواهند داشت و 2600 نفر به‌صورت مستقیم در آنها مشغول به کار خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: