• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1386-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

۹۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار سالانه ماست/ بخش عظیمی از درآمدها محقق نمی‌شود


‌ رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از عدم تحقق درآمدهای این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر کوروش ساکی در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان این دانشگاه، اظهار کرد: اجرای برنامه‌های دانشگاه بر اساس مقررات و تحت  نظارت هیات امنا است.

وی ادامه داد: تمامی خواسته‌ها و موانع به نوعی به مسائل بودجه‌ای و مالی ختم می‌شود. معمولاً خواسته‌ها با منابع مالی همخوانی ندارد و این همیشه وجود دارد.

ساکی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی لرستان حدود ۹۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار سالانه دارد که ۴۰۰۰میلیارد ریال ثابت و مربوط به حقوق کارکنان و ۵۰۰۰ میلیارد ریال دیگر مربوط به درآمدها و دیگر بخش‌هاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در ادامه گفت: با وجود اینکه برنامه‌های سالانه بر اساس تراز مالی پیش‌بینی می‌شود اما همواره بخش عظیمی از درآمدها محقق نمی‌شود که بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌ای عمده‌ی آن است.

وی بیان کرد: سال آینده روند ساخت یک خوابگاه را با مشارکت بنیادهای خیریه و یک خوابگاه دیگر را با اعتبارات دانشگاه و عملیات حصارکشی بخش عمده‌ای از مجتمع پردیس را آغاز خواهیم کرد.

ساکی گفت: اساتید عالم اولین اولویت آموزش است ولی نقش اصلی برای رشد علمی را خود دانشجو ایفا می‌کند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: در جهت اهداف سازمانی گاها نیاز است از افراد باتجربه و کاربلد به ویژه در حوزه مالی استفاده کرد هرچند از زمره ی بازنشستگان باشند.

وی یادآور شد: حدود 3000 دانشجو داریم اما باید در برابر خواسته‌های بهداشت و درمان یک میلیون و هشتصد هزار شهروند پاسخگو باشیم. خواسته‌های درمانی با جان شهروندان گره خورده و بدیهی است که در اولویت اول قرار گیرند، مخاطره‌ی جان مردم قابل جبران نیست.

ساکی در پایان گفت: اعضای هیات علمی حداقل شاخص‌ها را داشته که جذب شده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: