• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-1585-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو کمیسیون عمران خبر داد:

کاهش 9000 میلیارد تومانی بودجه عمرانی


عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از کاهش 9000 میلیارد تومانی بودجه عمرانی خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدرضا ملکشاهی‌راد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کسانی که در حوزه رسانه کار می‌کنند امروز در یک سنگر پراهمیت حضور داشته و با وجود تمام مشکلاتی که دارند تا به حال رسالت و هدف خود را به‌خوبی انجام داده‌اند .

وی با بیان اینکه رسانه‌ها خیلی از مسائل را هدایت می‌کنند، تصریح کرد: گاهی اوقات ممکن است که خبرنگاران مورد بی‌مهری هم قرار بگیرند و خسارت‌هایی بر آنان وارد شود.

ملکشاهی‌راد ادامه داد: بخش عمده‌ای از خبرنگاران به لحاظ درآمد و معیشت به سختی زندگی می‌کنند اما نقش اساسی خود را به درستی انجام می‌دهند، هوشمندی و پایبندی اصحاب رسانه به اعتقادات و اهداف از دیگر خصوصیات این قشر در سطح استان لرستان است .

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: به عنوان کسی که دو دوره در مجلس شورای اسلامی بوده‌ام بر این باورم که عزل و نصب‌ها وظیفه وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌هاست و هیچ فردی به وسیله نمایندگان عزل و نصب نمی‌شود .

وی با بیان اینکه یکی از وظایف نمایندگان نظارت بر عملکرد مدیران است، افزود: بر اساس اصل 84 قانون اساسی نمایندگان می‌توانند در همه امور اظهارنظر کنند که بر این اساس بیان دیدگاه در مورد مدیران یکی از این وظایف است .

ملکشاهی‌راد با طرح این سوال که آیا مدیریت جزء مطالبات مردم است یا خیر افزود: بدون شک یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم مدیریت است و نمایندگان نیز وظیفه دارند مطالبات مردم را در قانون تعریف کرده یا به صورت نظارت سوال و استیضاح مطرح کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین امور و مباحث قابل توجه در کشور را مدیریت برشمرد و گفت: هم اکنون دلالان مدیریتی به عنوان پدیده‌ای ظهور کرده و در جامعه مطرح است، آنان می‌توانند در انتصابات و مدیریت‌ها اظهارنظر کنند اما آیا نمایندگان نمی‌توانند؟ رسانه‌ها نگاه درستی به ما داشته باشند، چون اگر نگرش درست نباشد مطالبات آنان هم انحرافی می‌شود .

وی با بیان اینکه عزل و نصب‌ها از وظایف قانونی سازمان‌ها و وزارتخانه ‎ هاست، تصریح کرد: آنها باید بتوانند با استفاده از ظرفیت قانونی خود در راستای عزل و نصب‌ها اقدام کنند .

ملکشاهی‌راد با بیان اینکه رسانه‌ها باید یک نگاه درست و جامع به نمایندگان و وظایف آنها در مجلس داشته باشند، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباید از وظایف نمایندگی خود عدول یا عبور کنند و باید با ظرافت و دقت بر مدیریت کشور نظارت داشته باشند .

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال آینده دفاع مصرانه‌ای برای تخصیص آب در استان لرستان داریم خاطرنشان کرد: مدیران باید چهارچوب نظام را قبول داشته باشند، این در حالی است که شایسته سالاری مدیریتی بر اساس ارزیابی‌ها شایستگی‌هاست و در همه حال باید مدیریت را سرمایه کشور دانسته و در رابطه با مدیریت قانون وضع کنیم .

وی با بیان اینکه تخلف مدیران به صورت تخلف اداری، فساد اداری یا فساد مالی است، که در مساله فساد مالی می‌بایست مراتب از طریق دادگاه صورت گیرد، گفت: متاسفانه گفته‌ شد که بنده در بحث اداره‌ کل آموزش‌ و پرورش لرستان خواسته‌هایی داشتم که درست نیست و من تاکنون درخواست انتصابی در این اداره کل نداشته‌ام .

ملکشاهی‌راد در ادامه با اشاره به آسیب‌های ناشی از کالای قاچاق تصریح کرد: این معضل به تولید و اشتغال ما لطمه وارد می‌کند برای همین باید با تمام توان و به صورت جدی و بر اساس قانون با آن مبارزه کرد .

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد : گفته می‌شود بخشی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی کشور وارد می‌شود که متأسفانه موضوع مبارزه با قاچاق خیلی جدی نیست .

وی در ادامه گفت: افزایش شاخص‌های بیکاری و مشکلات اقتصادی ناشی از ضعف در مدیریت است .
ملکشاهی‌راد به بودجه اشاره و تصریح کرد: حدود 368 هزار میلیارد تومان بودجه مصوب دولت در سال 97 بوده که از این مقدار، 277 هزار میلیارد تومان هزینه‌های جاری دولت است .

ملکشاهی ‎ راد با بیان اینکه 60 هزار میلیارد تومان مربوط به بودجه عمرانی است، گفت: این مقدار نسبت به سال قبل 9000 میلیارد تومان کاهش داشته و این در حالی است که حدود 600 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌کاره در کشور وجود دارد .

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت باید شرایط و زمینه مشارکت مردم برای سرمایه‌گذاری را فراهم کند و نقدینگی را از طرق مختلف مثل فروش سهام و تشکیل شرکت‌های سرمایه‌گذاری به سمت مشارکت در سرمایه‌گذاری ببرد .

وی با تاکید بر فراهم کردن شرایط اشتغال و حضور سرمایه‌گذاران در روستاها اضافه کرد: دولت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای صنایع روستایی از مجلس شورای اسلامی مجوز گرفته است‌.

ملکشاهی‌راد درخصوص وضعیت بودجه عمرانی استان لرستان گفت: در سال ۹۷ بودجه عمرانی کشور حدود ۱۵ درصد به صورت میانگین کاهش یافته که خوشبختانه بودجه استان لرستان این مقدار تغییر نداشته است .

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیران استانی باید در جذب سرمایه‌گذاری مشتاق‌تر از سرمایه‌گذاران باشند، تصریح کرد: توانایی مدیر در جذب سرمایه‌گذاری باید یکی از ملاک‌های ارزیابی و نظارت بر مدیران قرار بگیرد این در حالی است که ما در برخی موارد با عدم استقبال مدیران از سرمایه‌گذاران مواجه هستیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: