• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1087-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کشف و ضبط 187 دستگاه فلزیاب در لرستان

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان از کشف و ضبط 187 دستگاه فلزیاب در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سرهنگ دولتشاه در دومین کارگاه آموزشی تشکل‌های مردمی غرب کشور اظهار کرد: حدود یک پانزدهم آثار ثبت شده کشور در لرستان قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین از 5000 اثر تاریخی کشف شده در استان حدود 2333 مورد به ثبت رسیده‌ است.

دولتشاه با بیان اینکه یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان علاوه بر چهار وظیفه ابلاغی ستاد نیروهای مسلح، رویکرد فرهنگی نیز دارد، افزود: در همین راستا تمام توان خود را برای ارتقای ظرفیت‌های برون سازمانی به کار بسته‌ و به 5100 دانش‌آموز و 1700 دانشجو در این رابطه آموزش داده‌ایم.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان بیان کرد: بخشی از قابلیت‌های یگان نیز برای تأمین امنیت گردشگران و حفظ این آثار ارزشمند که امانت گذشتگان هستند و باید سالم به آیندگان برسند؛ به کارگیری شده است.

وی ادامه داد: می‌توان از ظرفیت سمن‌ها در این رابطه استفاده کرد و با بهره بردن از این پتانسیل در راستای گردشگری و شناساندن استان فعال بود.

دولتشاه با بیان اینکه در حوزه سازمان‌های انرژی اتمی و میراث فرهنگی، جرائم امنیتی است، تصریح کرد: در همین راستا به صورت ویژه میراث فرهنگی استان مورد صیانت قرار می‌گیرد و دو سال پیاپی مقام اول را در حفاظت و پیشگیری جرائم کسب کرده‌ایم.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی لرستان خاطرنشان کرد: اسفند سال گذشته 187 دستگاه فلزیاب از متخلفین کشف و ضبط شده که به سازمان اکتشافات معدنی تحویل داده شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: