• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاشت 4750 هکتار گیاهان دارویی در لرستان

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان از توسعه کاشت گیاهان دارویی طی برنامه پنج‌ساله ششم توسعه در استان خبر داد.
 
به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس هادی سپهوند در جلسه توجیهی توسعه کاشت گیاهان دارویی و فرآوری این گیاهان در استان، اظهار کرد: تصمیمات اتخاذشده جهت اجرایی شدن آنها به استحضار مقامات ارشد استان رسانده و تصمیمات نهایی جهت توسعه کاشت گیاهان دارویی اجرایی و عملیاتی شود. 
 
وی خاطرنشان کرد: سهمیه کاشت گیاهان دارویی استان در پایان برنامه پنج‌ساله ششم توسعه بایستی به حدود  4750 هکتار برسد که با توجه به ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان اجرای این سطح کاشت گیاهان دارویی در پایان برنامه ششم توسعه می‌تواند اجرایی و عملیاتی شود. 
 
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: به‌طورکلی باغبانی و زیرمجموعه‌های این رشته من‌جمله گیاهان دارویی مزیت شناخته‌شده در بخش کشاورزی هستند که هم ازنظر اقتصادی، اشتغال‌زایی و ارزآوری می‌تواند برای استان و حتی کشور مهم باشد، بنابراین سازمان جهاد کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های خوب بخش کشاورزی استان آمادگی لازم را برای توسعه کاشت این گیاهان دارد.
 
سپهوند اضافه کرد: البته تولیدکنندگان گیاهان دارویی در استان در زمان برداشت درزمینهٔ فروش محصول خود با مشکل مواجه می‌شوند که همکاری خوب سازمان جهاد کشاورزی و شرکت‌ها و کارخانه‌های فرآوری در آینده می‌تواند موجبات ایجاد یک بازار خوب را برای گیاهان دارویی در استان لرستان فراهم کند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: