• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-588-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ادعای رئیس فدراسیون کوهنوردی:
دربازی‌های آسیایی مدال کسب می‌کنیم

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی مدعی شد: دربازی‌های آسیایی 2018 مدال کسب می‌کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا زارعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اسفندماه مسابقات دو کوهستان (اسکای رانینگ) قهرمانی کشور در خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: سال آینده به‌احتمال‌زیاد خرم‌آباد میزبان رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی کشور خواهد بود.

این مسئول اضافه کرد: امسال بالغ‌بر 180 میلیون تومان برای سالن سنگ‌نوردی خرم‌آباد هزینه کرده‌ایم و سال آینده این رقابت‌ها به‌عنوان نخستین مسابقه مهم در این سالن برگزار می‌شود.

زارعی در پاسخ به پرسشی که کوهنوردان حادثه اشترانکوه بیمه بودند؟ گفت: تمام کوهنوردان خراسانی از طرف باشگاه بیمه بوده‌اند و در حال مجاب کردن بیمه‌گذار برای پرداخت بیمه هستیم.

وی یادآور شد: جلسات کارشناسی در فدراسیون برگزار و نتایج مقدماتی اخذشده است، مرحوم جوکار از لرستان (راهنمای گروه) فقط بیمه ورزشی بوده اما اینکه تیم خراسان رضوی ایشان را بیمه کرده یا نه مطمئن نیستم!

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در پاسخ به پرسش ایسنا که تیم ایران توانایی کسب مدال دربازی‌های آسیایی 2018 و المپیک 2020 را دارد؟ گفت: قاطعانه می‌گویم می‌توانیم در جاکارتا مدال بگیریم، با توجه به اینکه ICC (فدراسیون آسیایی سنگ‌نوردی) رشته‌های حاضر در جاکارتا را اعلام کرد و هرچند اندونزی جزو سه قدرت برتر دنیا در سنگ‌نوردی سرعت بوده و گرفتن مدال بسیار سخت است اما این دلیل نمی‌شود که کوتاه بیاییم، چراکه شانس و شایستگی کسب مدال داریم و برای آن تلاش می‌کنیم اما در المپیک 2020 سهمیه گرفتن و کسب مدال بسیار سخت است.

وی در ادامه یادآور شد: اعتبارات فدراسیون در سال جاری بالغ‌بر 15 میلیارد ریال بوده که در حوزه همگانی بوده‌ و امیدواریم با توجه به اینکه سال 97 در حوزه قهرمانی هستیم، بودجه ارتقاء پیدا کند.

زارعی درباره اینکه از فعالیت فدراسیون در حوزه قهرمانی راضی است یا همگانی، بیان کرد: فدراسیون‌های برتر در حوزه قهرمانی حضور دارند و ما دیده نمی‌شویم اما در حوزه همگانی بهتر می‌توانستیم کارکنیم و دیده شویم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: