• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-686-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان:

توقف پذیرش دانشجو در مراکز دولتی می‎تواند به فرصت تبدیل شود

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: توقف پذیرش دانشجو در مراکز دولتی این دانشگاه تهدیدی است که می‎تواند به فرصت تبدیل شود.

سعید فرح‎بخش در گفت‎و‎گو با ایسنا منطقه لرستان، با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر تعطیلی مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‎های اجرایی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری کشور که از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شد، اعلام‌شده که مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‎های دولتی باید تا پایان سال ۹۸-۹۷ به بخش غیردولتی واگذار و یا منحل شوند.

وی ادامه داد: این مصوبه گرچه تهدیدی برای نزدیک 300 مرکز علمی کاربردی است اما درصورتی‌که مدیریت آن‌ها به بخش خصوصی واگذار شود می‎تواند فرصتی برای این دانشگاه باشد.

فرح‎بخش اضافه کرد: این مصوبه وقفه‎ در فعالیت و جذب دانشجو در برخی مراکز علمی کاربردی ایجاد می‎کند چراکه مراکز دولتی نمی‎توانند بهمن‌ماه پذیرش دانشجو داشته باشند و درصورتی‌که به بخش خصوصی واگذار نشوند، منحل خواهند شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان اضافه کرد: در حال حاضر هشت مرکز علمی کاربردی لرستان وابسته به دستگاه‎های اجرایی هستند که سعی می‎کنیم در راستای اجرای این مصوبه به بخش خصوصی واگذار شوند تا مهر آینده بتوانند دانشجو پذیرش کنند.

وی با اشاره به اینکه سیاست کلی کشور واگذاری به بخش خصوصی است، تصریح کرد: مراکز متعلق به شرکت‌های تولیدی بر اساس اصل ۴۴ واگذارشده‌اند و این مراکز کار خود را ادامه خواهند داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: