• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-388-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی خبر داد:

مرگ 790 نفر در کوه‌های ایران


رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: از سال 90 تا 96 حدود 790 نفر در کوه‌های ایران جان خود را ازدست‌داده‌اند که همگی کوهنورد نبوده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا زارعی در مجمع انتخابات هیئت کوهنوردی استان بابیان اینکه با یک مجمع اخلاق‌مداری روبرو هستیم، افزود: هیئت لرستان در شرایطی فعالیت کرده که سال‌های اخیر با یک وضعیت سخت مالی مواجه بوده است.

وی با تأکید بر ورود بخش خصوصی به این رشته تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان فدراسیون‌ها را آن‌گونه حمایت مالی نمی‌کند و ما هم نمی‌توانیم به هیئت‌های استانی کمک آن‌چنانی داشته باشیم و سال پیش فقط سه میلیون تومان به هیئت لرستان کمک مالی کرده‌ایم و هیئت‌ها باید بتوانند روی پای خود بایستند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 64 هزار نفر بیمه ورزشی این فدراسیون را داشته است، اضافه کرد: جزو 10 فدراسیون برتر در این بخش بوده‌ایم اما امسال قطعاً آمار کمتر خواهد بود، چون تیم‌های کوهنوردی از هیئت‌ها و فدراسیون جداشده‌اند که ما به‌عنوان یک فرصت به این مقوله می‌نگریم.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در ادامه گفت: 24 هزار نفر تعداد اعضای فدراسیون در سال قبل بوده که ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر آن از خدمات استفاده کرده و بالاترین آمار خدماتی را در بین ۵۲ فدراسیون داشته‌ایم.

وی یادآور شد: از سال 92 تا 95 زیرمجموعه معاونت توسعه همگانی بوده‌ایم و بعدازآن با توجه به مدال‌هایی که کسب شد زیرمجموعه معاونت توسعه ورزش قهرمانی شده‌ایم. برترین فدراسیون توسعه همگانی بودیم سال 95 و در سال 2017 کاندیدای برترین فدراسیون جهان نیز بوده‌ایم.

زارعی خاطرنشان کرد: بودجه ما 10 درصد فدراسیون والیبال و تکواندو است و سال قبل از وزارت حدود 700 میلیون تومان کمک مالی گرفته‌ایم که و بااین‌وجود موفقیت‌های زیادی در بخش‌های مختلف حاصل شد و بالغ‌بر 10 مدال جهانی و 30 نشان قاره‌ای ورزشکاران ما کسب کرده‌اند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی بابیان اینکه حوادث کوهنوردی زیاد است، تأکید کرد: از سال 90 تا 96 حدود 790 نفر در کوه‌ها جان خود را ازدست‌داده‌اند که البته همه کوهنورد نبوده‌اند و کمتر از یک‌چهارم آنان بیمه بوده‌اند و باید از این اتفاقات پیشگیری کنیم و رویکرد فدراسیون توجه ویژه به بحث آموزش برای کاهش این حوادث است.

وی در ادامه گفت: مدعی حضور دربازی‌های آسیایی 2018 و المپیک 2020 هستیم و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده حتی توانایی کسب مدال در این دو رویداد مهم راداریم.

زارعی در پایان تأکید کرد: ظرفیت‌های زیادی در این استان وجود دارد و فدراسیون تمایل دارد که لرستان به جایگاه واقعی خودش برگردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: