• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-1185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان: از دولت الکترونیک به سمت دموکراسی الکترونیک برویم/

برای تولید هر برگ کاغذ، 12 لیتر آب نیاز است

استاندار لرستان گفت: هوشمند سازی ادارات اقدامی مهم در راستای رعایت حقوق شهروندی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در همایش استانی دبیرخانه هوشمند اظهار کرد: استفاده از فن ‎ آوری اطلاعات در کارهای دولتی اقدام مهمی در راستای رعایت حقوق شهروندی بوده و هوشمند سازی ادارات یکی از حقوق مردم است.

وی بابیان اینکه این کار منجر به کاهش فساد اداری در ادارات می ‎ شود، بیان کرد: هوشمند سازی از مراجعه ارباب‌رجوع می ‎ کاهد و فعالیت ‎ های کارمندان را ساماندهی می ‎ بخشد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در این سیستم از ابتدا معلوم است که نامه دست چه کسی و به کجا می ‎ رود، تصریح کرد: امروزه در تمام دنیا این روال وجود دارد چراکه امتیازات زیادی دارد. همچنین از دیگر مزایای طرح این بوده که معلوم نمی ‎ شود نامه از طرف چه کسی است.

وی بابیان اینکه سعی داریم از دولت الکترونیک به سمت دموکراسی الکترونیک برویم، عنوان کرد: اصل مردم ‎ سالاری، نظرخواهی از مردم در تمام موارد است که باید این کار انجام گیرد و قرار است در آینده انجام شود.

خادمی خاطرنشان کرد: دولت الکترونیک جنبه ‎ های زیادی دارد که می ‎ توان به رابطه دولت با دولت، دولت با فعالان کسب‌وکار و دولت با مردم اشاره کرد.

وی افزود: حداقل کار اولیه ‎ ای که باید انجام شود بهبود رابطه دولت با دولت است که به‌صورت الکترونیکی، ساده ‎ ترین آن اتوماسیون اداری است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اتوماسیون اداری به لحاظ سطح طبقه ‎ بندی پایین‌ترین و از حداقل ‎ های سازمان است که در آن مانده ‎ ایم و به‌طور کامل انجام‌نشده است، تصریح کرد: در این راستا باید خیلی کارکنیم و هنوز عقب‌مانده‌ایم. می‌بایست تمام سعی خود را به کار بندیم تا جایگاه استان ارتقاء یابد.

خادمی اظهار کرد: سیستم ‎ های تعریف‌شده باید به زبان مدیران باشند چراکه هم‌اکنون هوشمندسازی کم بوده و سوابق به‌خوبی پاراف نمی ‎ شوند. طبقه ‎ بندی نامه ‎ ها انجام نمی ‎ شود و تمام مکاتبات به یکجا می‎روند که ممکن است باهم همخوانی نداشته باشند.

وی در ادامه افزود: باید نرم ‎ افزارهای جامعی طراحی شوند تا اثربخشی بالایی داشته باشند و قدرت آن‌ها بهبود یابد.

مقام ارشد استان بیان کرد: در حال حاضر در میانه مسیر برای مکاتبات اداری از طریق اتوماسیون اداری نیاز به استفاده از کاغذ وجود دارد و باید در چند مرحله از آن پرینت گرفته شود که در عمل استفاده از کاغذ را افزایش می‎دهد.

خادمی گفت: برای تولید هر یک برگ کاغذ A4 حدود 10 تا 12 لیتر آب نیاز است که باید برای کاهش آن روند هوشمندسازی به‌خوبی و کامل انجام شود. امیدواریم که بتوانیم این کار را به‌خوبی انجام دهیم و جایگاه استان را بهبود ببخشیم.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: