• چهارشنبه ۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان:

کوچ عشایر فارغ از قوانین حاکم انجام می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: کوچ عشایر با توجه به شرایط اقلیمی و فارغ از قوانین حاکم انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه ساماندهی کوچ عشایر، مشترک بین سه استان لرستان، خوزستان و همدان بیان کرد: کوچ عشایر به‌صورت سنتی و با توجه به شرایط اقلیمی و فارغ از قوانین حاکم انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه باید امکانات و تسهیلات موردنیاز عشایر در زمان کوچ آن‌ها به نحو مطلوب فراهم شود اظهار کرد: هر استانی باید به سهم خود برای ساماندهی و تهیه نیاز‌های عشایر ، مطابق قانون و مقررات اقدام کند.

شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان نیز در این جلسه با برشمردن وضعیت مراتع استان گفت: با توجه به اینکه مراتع استان به‌عنوان مراتع میا‌ن‌بند در بین استان‌های خوزستان، همدان، کرمانشاه و اصفهان بوده، کوچ زودهنگام بهاره عشایر و دامداران موجب نابودی و تخریب مراتع استان می‎شود.

وی با انتقاد از کوچ زودهنگام عشایر به استان، این موضوع را دلیلی بر تخریب مراتع اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه به لحاظ قانونی زمان کوچ عشایر و ورود به مراتع استان هرساله 15 اردیبهشت است، به استناد این ماده‌قانونی، منابع طبیعی استان از ورود عشایر به مراتع زودتر از این موعد جلوگیری به عمل خواهد آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: