• سه شنبه ۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیش از 96 درصد واحدهای صنعتی لرستان، صنایع کوچک هستند

مديرعامل شركت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: در استان بالغ بر 1650 پروانه بهره‌برداری صنعتی صادر شده که بیش از 96 درصد آنها صنایع کوچک هستند.  

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، بختیار رازانی در مراسم روز بسیج مهندسین صنعتی اظهار کرد: دشمن از بدو انقلاب تاکنون چندین رویارویی با کشور انقلابی ایران داشته ابتدا در جنگی نابرابر و سپس با تهاجم فرهنگی و هم اکنون نیز با جنگ اقتصادی، لذا تولیدکنندگان به‌عنوان سربازان جبهه جنگ و اقتصادی هستند و بایستی دولت از مقوله تولید و صنعت حمایت کند .

وی گفت: بسیج در دنیا یک واژه اجتماعی جدید است که در کشور هر جا نسخه‌ای از هم‌افزایی باشد در واقع پای بسیج وسط می‌آید و در تمامی مقوله‌ها به خصوص آموزش، پژوهش و ورزش نیز می‌تواند ورود کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان به جایگاه و پتانسیل صنعت استان اشاره کرد و افزود: در حال حاظر بیش از 92 درصد از واحدهای صنعتی کشور جزء صنایع کوچک محسوب می‌شوند و اینگونه صنایع با سرمایه‌گذاری اندک در مدت زمان کوتاه به بهره‌برداری می‌رسند و اشتغال مناسبی ایجاد می‌کنند.

رازانی خاطرنشان کرد: در لرستان بالغ بر 1650 پروانه بهره‌برداری صنعتی صادر شده که بیش از 96 درصد آنها صنایع کوچک هستند و در این صنایع با حدود 200 الی 300 میلیون تومان سرمایه‌گذاری یک شغل ایجاد می‌شود در صورتی‌که در صنایع بزرگ هر 2 الی 3 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شغل ایجاد خواهد کرد، بنابراین نقش اصلی صنایع کوچک ایجاد اشتغال پایدار است که به‌عنوان محرک اصلی اقتصادی و تولیدی بایستی به آنها توجه بیشتری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه گزارشی از وضعیت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان پرداخت و افزود: صنایع کوچک موتور محرک تولید محسوب می‌شوند و برای نیل به اهداف توسعه‌ای راهی جز حمایت از صنایع کوچک نیست.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان در ادامه با اشاره به شناسایی خوشه‌های صنعتی در استان بیان کرد: تاکنون خوشه‌های صنعتی گلیم، جاجیم، عسل، سنگ و... در لرستان شناسایی و امکان‌سنجی شده است.

رازانی با بیان اینکه امکان توسعه این خوشه‌های صنعتی در لرستان فراهم شده، افزود: تاکنون مطالعه خوشه سنگ و همچنین توسعه آن در استان صورت گرفته و برای توسعه خوشه‌های گلیم و جاجیم نیز امسال ورود پیدا کرده‌ایم.

وی در پایان گفت: در خصوص حل مشکلات واحد‌های تحت تملک بانک‌ها تدابیری درنظر گرفته شده که از جمله مطرح کردن مشکل این واحد‌های صنعتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران است و امیدواریم دستگاه قضایی در این خصوص بتواند در راه‌اندازی مجدد این واحد‌ها مساعدت کند و واحد‌های صنعتی توسط مالکان قبلی فعال شده و به چرخه تولید بازگردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: