• سه شنبه ۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان: بودجه پژوهشی در اختیار شورای برنامه‌ریزی قرار می‌گیرد/

ماهیت دانشگاه، تأمل و مطالعه است

استاندار لرستان گفت: بودجه پژوهشی در اختیار شورای برنامه‌ریزی قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در نشست ویژه با هسته مشاوران دانشگاهی خود بابیان اینکه تضاد ساختاری بین دانشگاه و کارهای اجرایی وجود دارد، اظهار کرد: ماهیت دانشگاه تأمل و مطالعه است اما کارهای اجرایی ذاتاً باعجله آمیخته‌شده‌اند.

وی افزود: اگر بتوانیم بین این دو شاخص نقطه اتصالی ایجاد کنیم قطعاً در پیشبرد اهداف خود موفق خواهیم شد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه خوشبختانه توافقی برای همکاری بین استانداری به‌عنوان مدیر اجرایی و دانشگاه ارائه‌دهنده راهکار علمی ارائه‌شده است، یادآور شد: با استفاده از نظریات مختلف ارائه‌شده از طرف مشاوران در راستای همکاری و چگونگی استفاده از راهکارها به یک اتفاق‌نظر مناسب خواهیم رسید.

خادمی ادامه داد: از بین این نظریات نقطه مشترک همان تقسیم‌کار تخصصی بین گروه‌ها یا افراد و درنهایت موضوعی برای ارائه راهکار است.

وی بابیان اینکه سالیانه یک درصد از بودجه جاری دستگاه‌ها برای طرح‌های پژوهشی در نظر گرفته می‌شود که به دلیل مبلغ ناچیز آن اشکال اساسی داشت، تصریح کرد: به کمیسیون آموزش عالی پیشنهاد دادیم این مبلغ به‌صورت متمرکز و یکجا در اختیار شورای برنامه‌ریزی قرار بگیرد.

استاندار لرستان از موافقت کمیسیون در این راستا خبر داد و گفت: خوشبختانه در حوزه ارائه طرح‌های پژوهشی مشاوران می‌توان از این بودجه به‌عنوان اهرمی خوب و مناسب استفاده کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه مشاوران دانشگاهی طی بحث و تبادل‌نظر، دیدگاه‌های خود را در راستای برون‌رفت از مشکلات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان ارائه دادند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: