• دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5587-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فاطميه ريشه محرم و واقعه عاشورا است

یک استاد حوزه علمیه قم گفت: فاطميه ريشه و مادر محرم و واقعه عاشور است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمين مرادي در جمع اساتيد و دانشجويان گروه‌هاي مختلف علوم پزشكي اظهار کرد: مسائل سياسي و اجتماعي در هر دوره و حكومتي پس از ظهور اسلام ريشه در تاريخ آن دارد.

 وي اضافه كرد: اين موضوع اهميت و ضرورت مطالعه و عبرت از رويدادهاي تاريخ را نشان می‌دهد. تاريخ اصول كلي دارد كه مرتب در حال تكرار شدن است.

 حجت‌الاسلام والمسلمين مرادي ادامه داد: بسياري از اين اصول و حوادث صدر اسلام به وضوح در دهه‌های اخير كشور ما تكرار شده و قابل مشاهده است. تعدد  آيات تاريخي در قرآن نسبت به آيات اخلاقي  نيز دليل محكمي ديگر بر اهميت تاريخ و حوادث آن است.

این استاد حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به ايام فاطميه و ضرورت بزرگداشت سالروز شهادت بي‌بي دو عالم حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان كرد: بدون ترديد فاطميه ريشه و مادر محرم و واقعه‌ی عاشوراست.

 وی گفت: پس از رحلت رسول اكرم(ص) تلخ‌ترين اتفاق براي مسلمين حذف حاكميت حضرت علي(ع) است.

 مرادی با اشاره به آيه‌ی غدير و تأكيد قرآن بر امامت حضرت علي(ع) بیان كرد: فلسفه‌ی امامت و در انتهاي آن مسئله غيبت امام عصر(عج) سلسله‌اي است كه به هم گره شدن مقوله‌ي دين و مسائل سياسي را نشان مي‌دهد.

وي ادامه داد: اگر به بدو موضوع بنگريم بازهم متوجه خواهيم شد كه شروع آن فاطميه و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است.

حجت‌الاسلام والمسلمين مرادی در پايان با اشاره به مشكلات و فتنه‌هاي سال‌هاي گذشته كه براي كشور به وجود آمد، بر ضرورت حضور عرفا و علما در صحنه‌ي سياست و حكومت تأكيد كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: