• دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-10814-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس پلیس راهور لرستان:

آغاز طرح نوروزی از ۲۵ اسفندماه/ مرکز لرستان مشکل سدمعبر دارد

رئیس پلیس راهور لرستان از آغاز طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ماه در لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سرهنگ منوچهر مرادی با اعلام این خبر اظهار کرد: در رابطه با تعطیلات سفرهای نوروزی یک جلسه کلی با استاندار لرستان و کلیه مدیران عضو این جلسه برگزار شد که کمیته‌ها مشخص شدند و راهنمایی رانندگی به‌صورت خصوصی در سه کمیته ایمنی ترافیکی، کمیته حمل نقل و کمیته انتظامی عضو دارد.

وی خاطرنشان کرد: طرح نوروزی از ۲۵ اسفند به صورت رسمی شروع خواهد شد  ولی در واقع اوایل ماه اسفند با شلوغ شدن در سطح شهر این طرح آغاز می‌شود و ما باید آمادگی کامل را داشته باشیم. 

رئیس پلیس راهور استان لرستان تصریح کرد: مشکل سدمعبر در سطح شهر وجود دارد که با هماهنگی‌های لازم با شهرداری این مشکل برطرف خواهد شد همچنین انتظار داریم وسایلی که باعث اخلال در سطح شهر می‌شوند جمع آوری شود.

مرادی یادآور شد: در بحث هسته مرکزی شهر هست با میراث فرهنگی استان هماهنگی‌هایی را انجام داده‌ایم   شما می‌دانید قلعه یکی از نقاط شاخص  استان لرستان به عنوان مقصد گردشگری تعریف شده است و اولین نقطه که مسافر یا کسی که وارد شهرخرم‌آباد می‌شود  قصد دیدن  قلعه را خواهد کرد و عدم  پارکینک مناسبی در اطراف قلعه باعث اعمال قانون مسافرین توسط پلیس خواهد شد و ما دوست نداریم این خاطره بد را در ذهن مسافرین ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: ما چند تا پیشنهاد  به میراث فرهنگی داده‌ایم که در محدوده قلعه یک مکان همانند سنوات گذشته به عنوان پارکینگ در این ایام در اختیار مسافرین قرار داده شود تا مسافرین به راحتی بتوانند از قلعه دیدن کنند که انشالله قرار است این کار انجام شود.

رئیس پلیس راهور لرستان بیان کرد: یکسری مشکلات در رابطه با تابلو معرف اماکن تاریخی و تفریحی در سطح شهر وجود دارد که باعث سرگردانی مسافرین خواهند شد و این تابلوهایی که در سطح  شهر هستند کافی هدایت کننده نیستند که با افزایش تابلوهای معرف این قضیه حل خواهد شد.

مرادی ادامه داد: خط کشی معابر که باید به روز شود و در بحث آسفالت ریزی بعضی خیابان‌ها مثل ورزشگاه که مدتهاست آسفالت نشده و دارای چاله‌های است که شهرداری باید آنها را  ساماندهی کند.

وی گفت: دربحث عملیات حفاری که تا ۱۵ اسفند  مصوب شده در سطح شهر کار خود را به اتمام برسانند و اجازه حفاری به این ارگانها را ندهند.

رئیس پلیس راهور لرستان خاطرنشان کرد: در بحث ستاد اسکان که معمولا اداره  آموزش و پرورش و سایر ارگان‌ها باید در دسترس مسافران نوروزی باشند و مثل همیشه به خوبی  از عهده این کار بر خواهند آمد ستاد اسکان باید در ورودی شهر باشد که مسافرین بتوانند به راحتی از ستاد ایکان استفاده کنند و فضایی که برای اسکان اختصاص داده می‌شود باید  فضایی برای تراکم ماشین و جای پارک ماشین‌ها وجود داشته باشد.

مرادی افزود: در بحث شرکت‌های بیمه‌ای که تصادفات خسارتی، تا مبلغ ۷ میلیون و  ۳۰۰هزار تومان به شرطی که فرد گواهی نامه معتبر داشته باشد بدون ترسیم کروکی قابل پرداخت است ایام نوروز چون مسافرین و نمی‌توانند به  به شرکت‌های بیمه‌ای مراجعه کنند  لازم است که شرکت‌های بیمه‌ای حضور تمام وقت در ایام نوروز داشته باشند و در خدمات رسانی به مسافرین کمک کنند.

وی ادامه داد: امدادخودرو حتما بایستی حضور پر رنگی در ایام نوروز داشته باشد. اماکن تفریحی مثل آبشار  بیشه که درآن مسیر مشکل  تابلوها  وجود دارد که باید برطرف شود و تردد اتوبوس‌ها در این مسیر که با توجه به عرض کم معبر جاده بسیار خطرناک است و پیشنهاد شد مینی بوس یا میدلباس در نظر بگیرند و از اتوبوس در جاده بیشه کمتر استفاده شود.

رئیس پلیس راهور لرستان با اهمیت خواندن چهارشنبه آخرسال افزود: در این روز طرح‌های انتظامی ترافیکی و امنیتی در دست اجراست و ترافیکی که شهر خرم‌آباد به‌وجود بیاید پلیس راهور با درجه اهمیتش تقسیم کرده است.

مرادی تصریح کرد: خودروهایی که باعث اخلال در نظم ترافیکی شوند از طریق دوربین‌های پایش رصد و شماره پلاک‌های آنها یادداشت خواهد شد و با توجه به سامانه‌ای که در دسترس است همان لحظه پیامکی برای مالک فرستاده خواهد شد با آنها تماس و تذکر داده خواهد شد.

وی اظهار کرد: در بحث بهارمالگه که در سطح شهر وجود دارد پیشنهاد می‌شود در چندین نقطه مثلا دریاچه کیو، پارک نسترن ورودی شهر، در طول جاده‌ها این بهارمالگه‌ها رو برپاکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: