• دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-6890-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عدم توجه، پدیده مهاجرت را به بحرانی لاینحل در شهرستان کوهدشت تبدیل خواهد کرد

بخشدار مرکزی کوهدشت خواستار توجه بیشتر به روستاها جهت جلوگیری از مهاجرت شد و گفت: 78 روستای بخش مرکزی شهرستان فاقد طرح هادی هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، منصوری در جلسه دهیاران بخش مرکزی با حضور بخشدار مرکزی و مدیر بنیاد مسکن شهرستان، اظهار کرد: از 150روستای بخش مرکزی تنها 72روستا دارای طرح هادی مصوب است و 78روستای دیگر  فاقد طرح هادی هستند.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین مطالبه ما از مدیریت بنیاد مسکن شهرستان توسعه و عمران روستایی است. 

بخشدار مرکزی کوهدشت تصریح کرد: بخشداری مرکزی و دهیاران تابعه آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری با بنیاد مسکن شهرستان به‌منظور توسعه و عمران روستایی دارند.

منصوری اضافه کرد: عدم وجود زیرساخت‌های مناسب در برخی روستاهای بخش روند مهاجرت را به شدت تشدید کرده و در صورت عدم توجه پدیده مهاجرت به بحرانی لاینحل در سطح شهرستان تبدیل خواهد شد.

وی بیان کرد: نظم در کارها باعث پیشرفت در امور است. جهت رفاه حال ساکنین روستا و پیگیری مطالبات اهالی؛ دهیاران بخش باید ظرف 10روز آینده نسبت به تجهیز ساختمان دهیاری روستا و نصب تابلو ساعات کار دهیار در روستا اقدام کنند.

بخشدار مرکزی کوهدشت ادامه داد: دهیارانی که مدت زمان تهیه طرح هادی روستای آنها به اتمام رسیده و یا در شرف اتمام است؛ با هماهنگی ناظرین فنی بخشداری؛ پیشنهادات اصلاحی  خود را به همراه مستندات مربوطه به‌صورت مکتوب به بخشداری ارایه دهند.

منصوری اظهار کرد: سرانه فضای سبز هر روستا به‌عنوان ویترین روستا باعث افزایش روحیه نشاط و شادی اهالی است. دهیاران با همکاری کارشناسان فضای سبز نسبت به شناسایی گونه‌های متنوع سازگار با محیط روستا اقدام و نسبت به نهال کاری در سطح روستا اقدام کنند.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن شهرستان در تهیه؛ اجرا و بازنگری طرح هادی روستا مقدورات؛ محذورات و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی اهالی را مد نظر قرار دهد.

مهندس قربانی رئیس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت نیز در این جلسه گفت: دهیاران بخش اطلاع رسانی لازم را در خصوص صدور سند ساختمانی روستایی در سطح روستا انجام دهند.

وی اظهار کرد: در رویکرد جدید دولت برای روستاهای فاقد دهیاری و یا فاقد طرح هادی مصوب؛  اعتباراتی در نظر گرفته شده است که این بنیاد در نظر دارد در صورت تخصیص با هماهنگی بخشداری  اقدامات مناسبی را در بخش عمران روستایی انجام دهد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت تصریح کرد: دهیاران نسبت به شناسایی ساکنین خانه‌های کلنگی سطح روستا جهت بهره‌مندی از تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی اقدام کنند.

قربانی اضافه کرد: چنانچه دهیاران بتوانند در موعد مقرر نسبت به بهسازی معابر روستا اقدام کنند این بنیاد توانایی دارد با بهره‌مندی از ظرفیت قیر رایگان نسبت به آسفالت معابر بهسازی شده اقدام کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: