• پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-6485-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مجلس تأکید کرد:

لزوم مهارت‌آموزی برای اشتغال پایدار

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم مهارت‌آموزی برای اشتغال پایدار تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید حمیدرضا کاظمی در مراسم افتتاحیه طرح مهارت‌آموزی روستای بدون بیکار شهرستان پلدختر ضمن برشمردن دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی به رشادت‌ها و حضور با نشاط و پر امید مردم در بهمن ۵۷ اشاره کرد و افزود: با آنکه تمام دشمنان خواهان تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند ولی به لطف پروردگار و حضور هوشمندانه مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به قدرت اول منطقه تبدیل شده است.

وی با استقبال از اجرای طرح روستای بدون بیکار، از مردم خواست که با حضور در کلاس‌های آموزشی این طرح به ارتقاء مهارت خود بپردازند و مسئولان امر را جهت ارائه خدمات بهتر همراهی کنند و افزود: اگر به دنبال اشتغال پایدار هستید بایستی به مهارت‌آموزی روی آورید.

کاظمی تاکید کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند باعث ایجاد اشتغال مردم شود و باید فرهنگ‌سازی لازم به منظور شناسایی این مهارت‌ها و تشویق مردم برای فراگیری آن صورت گیرد.

همچنین قیصر دانشگر، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای پلدختر در این مراسم گفت: در سالی که از طرف مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده و دولت عزم خود را برای رفع معضل بیکاری جزم کرده است، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان با اجرای طرح مهارت‌آموزی روستای بدون بیکار در نظر دارد، در زمینه ایجاد اشتغال و رفع محرومیت روستاها اقدام و از مهاجرت‌های بی‌رویه روستاییان به شهر جلوگیری کند.

وی افزود: روستای ولیعصر به‌ عنوان روستای پایلوت شهرستان پلدختر انتخاب و پس از نیازسنجی و تکمیل فرم‌های مربوطه، حرفه‌های مورد نیاز جهت اشتغال اهالی روستا شناسایی و کلاس‌های آموزشی در رشته‌های دامپروری، کشاورزی، پرورش زنبور عسل، پرورش قارچ، کشت زعفران، گیاهان دارویی و پرورش مرغ محلی تشکیل شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: