• پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-8414-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

‍ مدیرعامل آب منطقه‌ای:
احتمال بروز سیلاب‌های‌شدید در لرستان وجود دارد

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: هنوز احتمال بروز سیلاب‌های‌شدید در استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، رضا میرزایی با بیان اینکه خشکسالی و سیلاب دو روی یک سکه‌اند اظهار کرد: استان لرستان به لحاظ وضعیت توپوگرافی و کوهستانی و همچنین شیب تند و وسعت قابل توجه سازندهای زمین‌شناسی ریزدانه و شرایط اقلیمی یکی از استان‌های با پتانسیل‌ بالای سیل‌خیری است.

 میرزایی گفت: با توجه به قرارگیری مراکز جمعیتی استان در کنار رودخانه‌ها، در بسیاری موارد حد بستر و حریم رودخانه‌ها توسط ساکنین رعایت نشده و منازل مسکونی، تاسیسات و اراضی و باغات در حریم سیلابی قرار دارند.

وی افزود: پتانسیل بالای سیل‌خیزی رودخانه‌های استان و عدم رعایت حریم و بستر آنها و در برخی موارد دستکاری هندسه بستر رودخانه‌ها به صورت مصنوعی، باعث شده تا در موقع بروز سیلاب، خسارات افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان خاطرنشان کرد: درست است که در سال آبی جاری تاکنون بارندگی‌ها در استان نسبت به دوره مشابه سال گذشته و بلندمدت حدود ۶۰ درصد کاهش نشان می‌دهد ولی ورود یک جبهه قوی باران‌زا می‌تواند همه محاسبات را به هم ریخته و باعث بروز سیلابی شدید و غافلگیرکننده شود.

 این کارشناس آب کشور افزود: با توجه به ماه‌های باقی مانده از فصول زمستان و بهار سال آبی جاری، هنوز احتمال بروز سیلاب‌های شدید در لرستان وجود دارد، لذا لازم است مردم به این موضوع توجه داشته باشند و خود و سرمایه‌های‌شان را در معرض تهدید سیلاب قرار ندهند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: