• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-4487-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جشنواره ملی «شعر آیات»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد:
تشکیل جامعه قرآنی، راه‌حل نجات بشریت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به شاخص‌ها و ویژگی‎های جامعه قرآنی، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قرآن کریم، باید تأکید کرد که راه‌حل نجات بشریت تشکیل جامعه قرآنی است و تنها راهی که می‌تواند به تعالی و کمال الهی بشر منجر شود، اتکا به قرآن و آموزه‌های قرآنی است .

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان در  آیین اختتامیه جشنواره ملی «شعر آیات» که امروز، ۲۵ بهمن با حضور نماینده  ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد، جامعه قرآنی استان، مدیران کل برخی  دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌کنندگان در جشنواره و علاقه‌مندان به شعر و ادبیات در محل تالار شهید اوینی خرم‌آباد برگزار شد، گفت: آنجایی که بحث از برخورد تجدد و دین مطرح می‌شود شاهد هستیم که آیات قرآن نه‌تنها به تقابل برنخواسته بلکه همواره در این خصوص پاسخگو بوده و این در حالی است که کتب تحریف‌شده سایر ادیان همچون انجیل و تورات در این خصوص نمی‌توانند  پاسخگو باشند .

وی با تأکید بر این موضوع که در تمام آیات قرآن کریم تقابلی با علوم روز وجود ندارد، افزود: قرآن یک راه روشن پیش روی دانشمندان علوم مختلف به‌ویژه علوم تجربی است و برای تمام سؤالات و نیازمندی‌های به‌روز علوم مختلف راهکار و راه‌حل ارائه می‌کند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: از همین روی و با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قرآن کریم، باید تأکید کرد که راه‌حل نجات بشریت تشکیل جامعه قرآنی است و تنها راهی که می‌تواند به تعالی و کمال الهی بشر منجر شود، اتکا به قرآن و آموزه‌های قرآنی است .

حنان ادامه داد : جامعه قرآنی ویژگی‌ها و شاخصه‌هایی دارد که پیش از آن‌که وصف افراد به‌صورت فردی باشد، وصف روابط اجتماعی است و ما امروز بر این باوریم که ساختار روابط اجتماعی و مراکز مدنی باید بر اساس آموزه‌های دینی شکل بگیرد .

وی اضافه کرد: کیفیت شکل‌دهی نهادهای مدنی و ساختار روابط اجتماعی باید بر اساس آموزه‌های دینی باشد و این همان دموکراسی دینی است که در پیام ائمه معصومین و اندیشه‌ها و فرمایشات امام راحل و رهبری(مدالظله العالی) بر این مهم تأکید شده و جایگاه ویژه مردم در جامعه دینی و قرآنی را مشخص می‌کند .

دبیر دومین جشنواره ملی شعر آیات تکثر اندیشه‌ها و افکار را دومین شاخصه جامعه قرآنی دانست و افزود : مهم‌ترین شاخصه بعد از روابط اجتماعی بر اساس آموزه‌های قرآنی و دینی، تکثر افکار و اندیشه‌هاست که در قرآن کریم بارها به آن تأکید شده و ما نمی‌توانیم در حوزه اندیشه و تفکر، از افراد جامعه بخواهیم تا بر اساس یک روش اندیشه کنند و در یک مسیر بیندیشند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در دومین جشنواره ملی شعر آیات، گفت: حضور گسترده شاعران استان‌های مختلف کشور در این جشنواره و استقبال گسترده صورت گرفته از این رویداد، نشان‌دهنده ظرفیت بالای آیات و آموزه‌های قرآن کریم در شکل‌دهی و فرهنگ‌سازی یک جامعه دینی و قرآنی است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: