• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-11984-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استانداری خبر داد:

ثبت 1180 طرح رونق تولید لرستان در سامانه بهین یاب


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از ثبت1180طرح رونق تولید استان در سامانه بهین یاب خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهندس گودرز امیری در جلسه ستاد تسهیل بابیان اینکه مجموعاً 1180طرح رونق تولید در سامانه ثبت‌شده است، اظهار کرد: هم‌اکنون حدود 1124 طرح آن نهایی شده که 565 مورد به دلایل مختلف توسط بانک‎ها و کارگروه تأیید نشده است.

وی به پرداخت تسهیلات به 112 طرح با مبلغ 260 میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: همچنین صد طرح با مبلغ 139 میلیارد تومان در حال پیگیری است که اگر این مجموعه هم تأیید شود امیدواریم در طرح رونق تا پایان سال مبلغ پرداختی به 400 میلیارد تومان برسد.

امیری خاطرنشان کرد: این موضوع مشروط بر این است که 139 میلیارد تومان در حال بررسی نهایی شود که هم‌اکنون برای نهایی شدن آن پیگیری متقاضیان، ارائه وثایق و مدارک و انجام کار توسط بانک‎ها در موعد مقرر لازم است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از شروع ثبت‌نام طرح گردشگری در سامانه بهین یاب خبر داد و افزود: تاکنون 35 طرح ارائه‌شده است که 20 مورد از آن‌ها به‌وسیله کارگروه مربوطه تصویب و در بانک‎ها و کارگروه استانی در حال رسیدگی هستند.

وی در رابطه با عملکرد بانک‎ها در ستاد گفت: بانک‎ها شرایطی دارند که قاعدتاً در این شرایط بخشی از آن در اختیارات ملی است که به استان تفویض نشده و قاعدتاً باید اگر مجوزهایی نیاز دارند از طریق بانک‎های ملی پیگیری کنند.

امیری ادامه داد: این روند ممکن است زمان‎بر باشد و بخشی دیگری مربوط به ضوابط بانکی است که محدودیت‎هایی دارند و به آن‌ها اجازه ندادند آنچه را که مدنظر کارگروه تسهیل و متقاضی است انجام شود ولی بنابراین است که همه مدیران استانی دست‌به‌دست هم بدهند و سعی کنند در حل مشکلات واحد تولیدی استان مؤثر باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان تصریح کرد: عملکرد بانک‎ها رضایت‎بخش است و البته مشکلاتی دارند و مسائلی نیز پیش روی مردم وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: