• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7314-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهرک تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی پلدختر با استانداردهای زیست محیطی احداث ‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار امیدواری کرد شهرک تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی پلدختر با رعایت استانداردهای زیست محیطی احداث ‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند در جلسه کمیته ارزیابی اثرات زیست محیطی شهرک تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی پلدختر اظهار کرد: ظرفیت لازم برای ساخت این شهرک و پالایشگاه به خاطر وجود تلمبه‌خانه تنگ فنی و عبور خطوط مواد نفتی در شهرستان پلدختر موجود است.

وی ادامه داد: احداث این شهرک و پالایشگاه علاوه بر رونق اقتصادی شرایط ویژه‌ای برای توسعه شهرستان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال فراهم خواهد آورد.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: امیدواریم با رعایت همه ضوابط و استانداردهای زیست محیطی و با همکاری همه ارگان‌های ذیربط اجرای این طرح محقق شود .

همچنین در این جلسه نبی‌اله قائدرحمت، معاون فنی اداره کل محیط زیست لرستان گفت: براساس قانون؛ همه‌ی واحدهای بزرگ تولیدی، صنعتی، عمرانی، خدماتی و زیربنایی موظفند، طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ تولیدی، خدماتی و عمرانی را پیش از اجرا و در مرحله انجام مطالعات امکان‌سنجی و مکان‌یابی براساس ضوابط مصوب شورای‌عالی حفاظت محیط زیست مورد ارزیابی قرار دهند .

وی ارزیابی زیست محیطی را یکی از عوامل موثر در پیشگیری و کاهش پیامدهای مخرب زیست محیطی دانست و تأکید کرد: رعایت نتیجه ارزیابی‌ها توسط مجریان طرح‌ها و پروژه‌ها الزامی است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: