• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-11284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهره‎برداری از 40 طرح گازرسانی روستایی در لرستان

مدیرعامل شرکت گاز لرستان از بهره‌برداری 40 طرح گازرسانی و یک ساختمان اداری گاز در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، غلامرضا لطفعلیان اظهار کرد: طرح گازرسانی به 34 روستا و 6 واحد صنعتی در استان به بهره‌برداری رسید. این پروژه‌ها در شهرستان‌های بروجرد، دورود، کوهدشت، پلدختر و ازنا بوده و همچنین ساختمان شرکت گاز شهرستان چگنی در این ایام به بهره‌برداری رسید .

وی در خصوص گازرسانی به چهار روستای شهرستان بروجرد گفت: برای گازرسانی به این روستاها بیش از 23 کیلومتر شبکه‌گذاری انجام شده و بالغ بر 35 میلیارد ریال هزینه شده که با اجرای آن حدود 800 خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

لطفعلیان یادآور شد: برای گازرسانی به هشت روستای شهرستان دورود بیش از 44 کیلومتر شبکه‌گذاری انجام و 35 میلیارد ریال نیز هزینه شده و با اجرای این پروژه‌ها بیش از 900 خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند. هم اکنون 100 درصد جمعیت شهری ساکن دورود و چالانچولان و 85 درصد جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند .

مدیرعامل شرکت گاز لرستان درباره گازرسانی به 13 روستای بخش طرحان شهرستان کوهدشت اظهار کرد: در این پروژه حدود 40 کیلومتر شبکه‌گذاری و 60 میلیارد ریال نیز هزینه شده و حدود 1200خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند. با گازرسانی به روستاهای بخش طراحان اولین بخش در شهرستان کوهدشت است که تمامی روستاهای بالای 10 خانوار در آن از گاز بهره‌مند هستند.

وی در خصوص افتتاح ساختمان اداری شهرستان چگنی گفت: این ساختمان با زیربنای 720 مترمربع و در سه طبقه با اسکلت فلزی احداث شده است . ساخت این ساختمان سال 95 آغاز و امسال با صرف هزینه‌ای بالغ بر 16 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

لطفعلیان بیان کرد: برای گازرسانی به 9 روستای پلدختر حدود 16 کیلومتر شبکه‌گذاری صورت گرفته و 11 میلیارد ریال نیز هزینه شده که با اجرای این پروژه‌ها حدود 230 خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند شدند .

وی در خصوص گازرسانی به 5 روستا و 6 طرح صنعتی- کشاورزی شهرستان ازنا گفت: برای به ثمر رسیدن این طرح‌ها حدود 11 میلیارد ریال هزینه، 34 کیلومتر شبکه‌گذاری انجام و 250 انشعاب نیز نصب شده و 380 خانوار این روستاها از گاز بهره‌مند شده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: