• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3987-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ثبت ۳۷ موقوفه با نیت کمک به حوزه‌های علمیه در لرستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان از ثبت ۳۷ موقوفه با نیت کمک به حوزه‌های علمیه در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز در رابطه با موقوفات حوزوی در استان، گفت: در لرستان ۳۷ موقوفه با بخش‌هایی از نیت واقف در امور حوزه‌های علمیه ثبت شده که متاسفانه طی گذشت زمان به تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی درآمده‌اند و باید این موقوفات شناسایی و احیا شوند تا بتوان در راستای رفع مشکلات حوزه‌های علمیه اقدامات مؤثری انجام داد.

وی از شناسایی و احیای موقوفات حوزوی در استان خبر داد و افزود: احیای موقوفات استقلال حوزه‌های علمیه را تضمین می‌کند.

 خاکباز با تاکید بر ضرورت احیای موقوفات حوزوی در راستای رفع مشکلات زیرساختی حوزه‌های علمیه، ادامه داد: یکی‌از برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه و حوزه‌های علمیه عزم جدی برای تحقق این مهم بوده و در ماه اخیر با روند مطلوبی در حال انجام است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به این‌که در برخی شهرستان‌ها بخشی از نیات واقفان در موقوفات مربوط به وقف برای حوزه‌های علمیه است، اظهار کرد: موقوفات حوزه‌های علمیه برای تامین منابع مالی طلاب و مدارس علمیه بسیار موثر هستند .

وی با تاکید بر این‌که مبلّغان و حوزه‌های علمیه باید برای احیای موقوفات حوزوی همتی مضاعف داشته باشند و در این زمینه نقش‌آفرینی کنند، اضافه کرد: احیای موقوفات استقلال حوزه‌های علمیه را تضمین می‌کند و می‌توان گام اساسی برای عمران حوزه‌های علمیه برداشت.

خاکباز بر ترویج و توسعه فرهنگ وقف در جامعه از سوی مبلّغان تاکید کرد و افزود: مبلّغان در ایجاد موقوفات جدید براساس نیازهای جامعه کوشا باشند و با ایجاد وقف‌های نو موجبات رشد و شکوفایی جامعه را فراهم آورند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: