• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-5985-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس:

دانشگاه علمی کاربردی به کسب‎ و کارهای جدید ورود کند

نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس گفت: دانشگاه علمی کاربردی باید به کسب ‎ و کارهای جدید ورود پیدا کند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، محمدرضا ملکشاهی‎راد در دیدار با رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه‎ها باید از لحاظ تئوری و نظری با هم متفاوت باشد، اظهار کرد: در حوزه ارتباط با صنعت، دانشگاه علمی کاربردی بین دیگر مراکز دانشگاهی نقش پررنگ‎تری دارد چراکه نقش این دانشگاه در تولید و اقتصاد بسیار است.

وی با اشاره به محیط‎های کسب و کاری که در کشور وجود دارد، ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی باید در این زمینه فعال شود و به کسب ‎ و کارهای جدید ورود پیدا کند.

ملکشاهی‎راد یادآور شد: منابع تحقیقاتی دانشگاه‎ها در حوزه ‎ محیط‎های کسب و کار باید غنی باشد. در لرستان منابع زیادی به ویژه در بخش گردشگری در اختیار داریم که با کمک دانشگاه‎ها می‎توان اشتغال زیادی در آن حوزه ‎ ها ایجاد کرد.

نماینده مردم خرم ‎ آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تولید نان محلی به یک کسب و کار در لرستان تبدیل شده است، افزود: تعریف مشاغلی بومی از جمله غذاهای محلی، تولید گیاهان دارویی و... می ‎ تواند به بهبود وضعیت بیکاری استان کمک کند.

وی با بیان اینکه لرستان ظرفیت‎های بسیاری در بخش‎های مختلف دارد، اضافه کرد: دانشگاه علمی کاربردی استان می‎تواند با شناسایی این ظرفیت‎ها، رشته‌های مرتبط را ایجاد و در خصوص آموزش مهارتی دانشجویان اقدام کند تا این ظرفیت ‎ ها به مردم معرفی شده و از حالت بالفعل به بالقوه تبدیل شوند.

ملکشاهی‎راد با بیان اینکه علمی کاربردی یعنی محیط کسب و کارهای قدیمی را با دانش نوین بروز کنیم، گفت: با توجه به اینکه موفقیت در کسب و کار نیازمند برندسازی است، دانشگاه علمی کاربردی می ‎ تواند رشته ‎ های متناسب با امر برندسازی در استان ایجاد کند تا با آموزش نیروهای دانشگاهی و مهارتی به بهبود وضعیت صادرات، اشتغالزایی و ثروت‎آفرینی در استان کمک شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: