• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-11184-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان:

فرهنگ مدرک‎ گرایی در کشور نهادینه شده است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: فرهنگ مدرک ‎ گرایی در کشور نهادینه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سعید فرح ‎ بخش در بازدید ملکشاهی ‎ راد، نماینده مردم خرم ‌ آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه علمی کاربردی استان اظهار کرد: رشته ‌ های این دانشگاه کاربردی و خاص ‎ بوده به ‎ طوری ‎ که دانشجویان بعد از فارغ ‎ التحصیلی می ‌ توانند مشغول بکار شوند چون به طور عملی با رشته دانشگاهی خود آشنا و آموزش ‌ های لازم را می ‌ بینند.

وی ادامه داد: رشته ‌ های دانشگاه علمی کاربردی براساس نیاز بازار تدوین و اجرا می ‌ شوند و در صورت اشباع حذف شده و رشته ‌ های کاربردی ‌ تر راه ‌ اندازی خواهد شد.

فرح‌بخش با اشاره به اینکه فرهنگ مدرک گرایی از قبل وجود داشته اما امروزه در کشور نهادینه شده است، اضافه کرد: در آمریکا تنها 15 درصد دانش ‎ آموزان وارد دانشگاه ‎ ها می ‎ شوند در حالی ‎ که در ایران تقریباً همه دانش ‎ آموزان با توجه به فرهنگ مدرک گرایی تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه دارند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه کلینیک مشاوره اشتغال و کارآفرینی این دانشگاه به تازگی راه ‎ اندازی شده است، خاطرنشان کرد: این مرکز با هدف ارائه مشاوره‌های شغلی به دانش آموختگان، دانشجویان و متقاضیانی که درصدد راه‌اندازی کسب و کار جدید هستند و همچنین متقاضیانی که نیاز به مشاوره شغلی جهت رفع مشکلات و موانع کسب و کار دارند، ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: در این دفتر نیازسنجی لازم انجام شده و براساس آن رشته ‎ های موردنیاز استان را در دانشگاه راه ‌ اندازی خواهیم کرد.

فرح ‌ بخش یادآور شد: در حال حاضر 2000 مدرس با دانشگاه علمی کاربردی لرستان همکاری می ‌ کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: