• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-6914-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل دادگستری لرستان:

فاصله گرفتن از جریان‌های سیاسی نقطه قوت دستگاه قضایی استان است

رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: فاصله گرفتن از جریان‌های سیاسی نقطه قوت دستگاه قضایی استان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جعفر بدری در شورای قضایی لرستان با اشاره به اینکه لرستان یکی از استان‌های محروم کشور است و در هر دو بخش صنعت و کشاورزی رونقی ندارد، اظهار کرد: آمار بیکاری در لرستان بالاست و باید برای رفع بیکاری اقدام جهادی شود.

وی با بیان اینکه آنچه باعث شده در لرستان امنیت و آرامش برقرار باشد، همکاری و تلاش همه جانبه در بخش‌های مختلف است، تصریح کرد: دستگاه قضایی لرستان توانسته اعتماد عمومی را جلب کند، اعتماد عمومی نسبت به عملکرد قضات و دستگاه قضایی قابل توجه است و همین امر سبب شده دستگاه قضایی نقطه اتکایی برای رفع مشکلات باشد.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه عملکرد مطلوب دستگاه قضایی لرستان  سبب شده دستگاه‌های سیاسی، اجرایی، ائمه جمعه و... انتظار داشته باشند  همه مشکلات توسط این دستگاه برطرف شود، افزود: در اتفاق‌ها همیشه تنها محوری که توانسته آرامش را برقرار کند، دستگاه قضا بوده است.

بدری با اشاره به اینکه نقطه قوت دادستان‌ها و دادگستری لرستان این بوده که توانسته‌اند از جریان‌های سیاسی فاصله بگیرند و اعتماد مردم نسبت به آنها بالا برود، ادامه داد: در دستگاه قضا بنا نداریم کار سیاسی و نمایشی کنیم یا خودمان را در رسانه‌ها مطرح کنیم؛ بلکه با حفظ بی‌طرفی، آرامش را حاکم کنیم.

رئیس شورای قضایی استان یادآور شد: در سال‌های اخیر در جریان‌های سیاسی، تخلفات مطبوعاتی، احکام خشن و ... دادگاه‌ها به گونه‌ای عمل کرده‌اند که مُر قانون بدون حاشیه‌سازی اجرا شود.

وی از برگزاری جلسات شورای حفاظت از اراضی ملی و ورود دادستان‌ها با پرونده‌های زمین‌خواری خبر داد و خاطرنشان کرد: دادستان‌ها در این موارد میدانی وارد کار شده‌اند.

بدری با اشاره به اینکه ۱۰ دادسرا و هفت دادگاه بخش در لرستان داریم، افزود: نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در محاکم قضایی لرستان به صورت میانگین ۱۰۱ پرونده است که از میانگین کشوری بالاتر است.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه میانگین مانده پرونده‌ها 38 پرونده است، تصریح کرد: میانگین ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی لرستان ۱۰۰ پرونده بوده که این میزان در کشور ۱۲۰ پرونده است.

بدری با بیان اینکه از عملکرد مجموعه قضات استان راضی هستیم، خاطرنشان کرد: در دادگاه‌ها میانگین مانده پرونده‎ها ۱۳۶ پرونده است که این میزان در کشور ۲۰۰ پرونده بوده و آمار کم در لرستان نشان دهنده عملکرد مثبت قضات در دادسراها و دادگاه‌هاست.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: