• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-4385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم پلدختر در مجلس:

توسعه مشاغل خانگی به اقتصاد خانواده‌ها و تولید کمک می‌کند

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه مشاغل خانگی به اقتصاد خانواده‌ها، اشتغال و تولید کمک می‌کند.

حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: با توجه به شرایط استان یقیناً بحث مشاغل خانگی کمک بسیار زیادی به خانواده‌ها، اشتغال و تولید می‌کند.

وی اضافه کرد: یک‌سری ظرفیت‌های کوچک در حد خانواده وجود دارد و چنانچه این ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل تبدیل و مورد حمایت قرار گیرند و خانواده‌ها با کمک هم در بخش تولید و اشتغال فعال باشند قطعا به اقتصاد خانواده، اشتغال و توسعه استان کمک خواهد شد.

کاظمی با بیان اینکه خیلی از کشورهای دنیا که در صنایع و کارهای بزرگ قدم‌های مؤثر برداشتند از مشاغل خانگی شروع کردند، افزود: درچین تعاونی‌هایی برای رونق صنایع دستی تشکیل و مواد اولیه بین مردم محله و روستا توزیع می‌شد تا آنها با ظرفیت درون خانواده به تولید، اقتصاد، خانواده و اشتغال کمک کنند.
 
نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در لرستان باید از ظرفیت صنایع دستی استفاده و آنها را احیا کرد، گفت: با توسعه مشاغل خانگی و استفاده از ظرفیت خانوارها می‌توان به نتیجه مطلوب رسید؛ به عنوان مثال با دار قالی و یا  چند رأس گاو زندگی یک خانواده متحول می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در سال جاری برای اشتغال در مناطق روستایی و توسعه روستاها، مجلس 1.5 میلیارد دلار بودجه گذاشته و دولت در حال انجام اقدامات اجرایی آن است، یادآور شد: یقیناً  این برنامه درست، هدفمند و با نظارت و کنترل صحیح اجرا شود کمک زیادی به اشتغال و اقتصاد خانواده و مناطق روستایی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: