• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-10284-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان خبر داد:

کاشت 1200 هکتار درختان دیم در اراضی شیبدار استان

استاندار لرستان از کاشت 1200 هکتار درختان دیم در اراضی شیبدار استان خبر داد. 

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان دورود اظهار کرد: در ادامه سفر شهرستانی خود به دورود چندین پروژه عمرانی ، اقتصادی و ... کلنگ زنی شد که ارزش این پروژه‌های افتتاح یا کلنگ‌زنی شده ۵۶ میلیارد تومان بوده که شامل ۷۸ پروژه است.

وی با بیان اینکه عمده این پروژه‌ها شامل کارخانه آسفالت بوده که بخشی از نیازهای شهرهای اطراف خود را تامین می‌کند، اضافه کرد: کلنگ‌زنی کارخانه آرد و ایجاد سیلو برای ذخیره غلات بستر مناسبی است که تا آخر بهار آینده به نتیجه خواهد رسید.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در این سفر ۱۰ روستای بخش سیلاخور گازرسانی شد، خاطر نشان کرد: اکثرروستاهای این بخش در حال گازرسانی است.

خادمی بیان کرد: همچنین خانه فرش را در این شهرستان افتتاح کردیم که کار نرم‌افزاری خوبی است و با توجه به اینکه ۲۰۰۰ بافنده در این منطقه وجود دارد این خانه در آموزش و بازاریابی به آنها کمک خواهند کرد.

نماینده عالی دولت دراستان سنگ را یکی از مزیت‌های نسبی استان برشمرد و با بیان اینکه در شهرستان دورود کارخانه تولید سنگ را افتتاح کردیم که مواد اولیه آن ضایعات سنگ بوده است، افزود: این در حالیست که می‌تواند ۱۲۰۰۰ تن از ضایعات سنگ را بازیافت کند.

خادمی با اشاره به اینکه  در حال حاضر ۷۲۰ هزار تن ضایعات سنگ در استان وجود دارد، اظهار کرد: نیاز است برای بازیافت این ضایعات ۵۰ خطوط تولید سنگ در استان مستقر کنیم تا هم بتوانیم در داخل از آن استفاده و صادر کنیم.

وی افزود: همچنین کاشت درختان دیم را در اراضی شیب دار استان آغاز کردیم تا کنون ۱۲۰۰ هکتار به این مهم اختصاص داده شده که ۳۰۰ هکتار آن در شهرستان دورود کاشته شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: