• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-9784-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر درمان تامین اجتماعی:

70 میلیارد تومان پروژه در لرستان افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد


مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان گفت: 70 میلیارد تومان پروژه بیمارستانی در استان افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

دکتر امین بهاروند در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، اظهار کرد: تعداد قابل توجهی پروژه داریم که قابل افتتاح در ایام الله دهه فجر هستند که از لحاظ تعداد رتبه نخست کشور را دارا هستیم.

وی با بیان اینکه درمانگاه شهر ازنا در این ایام افتتاح خواهد شد، ادامه داد: این مجموعه درمانگاهی با تجهیزات به روز با فضای بسیار مناسبی است که در سطح استان چنین درمانگاهی وجود ندارد و 8.3 میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه شده است.

این مسئول اضافه کرد: MRI بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد از دیگر پروژه‌هایی است که در این بیمارستان نصب و برای خرید آن 6.5 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و به روز ترین دستگاه بوده و در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد.

بهاروند افزود: دستگاه سنگ‌شکن نیز از دیگردستگاه‌هایی است که در بیمارستان تامین اجتماعی خرم‌آباد نصب و آماده افتتاح است و برای خرید آن 1.3 میلیارد تومان هزینه شده است و ظرف چند روز آینده افتتاح می‌شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه مهمترین بخش بیمارستان اورژانس است، اضافه کرد: اورژانس دو بیمارستان بروجرد و دورود در حد یک اتاق تزریقات بوده که خوشبختانه از بین هفت اورژانسی که برای استان‎های مختلف در نظر گرفته شد مجوز این دو مورد  برای شهرستان‎های مذکور اخذ شد.

وی گفت: برای تجهیز اورژانس بیمارستان دورود یک میلیارد و 770 میلیون تومان و اورژانس بیمارستان بروجرد دو میلیارد و 860میلیون تومان هزینه شد و چند روز آینده افتتاح خواهند شد.

بهاروند درباره هتلینگ این دو بیمارستان (دورود و بروجرد) بیان کرد: هتلینگ بیمارستان کوثر بروجرد با دو میلیارد و 160میلیون تومان و برای نرگس دورود دو میلیارد و 50 میلیون تومان هزینه شده است، با احتساب هزینه سرپایی 30 میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح در استان داریم.

وی افزود: احداث عملیات توسعه بیمارستان کوثر بروجرد در ایام الله دهه فجر امسال آغاز شده است و 40 میلیارد تومان پیش‌بینی هزینه ساخت می‌شود، این بیمارستان دارای 32 تخت است که 50 تخت دیگر به آن اضافه خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان اظهار کرد: با توسعه بیمارستان کوثر  6000 متر زیربنا به مجموع فضای بیمارستانی  استان اضافه می‌شود.

وی گفت: توسعه بیمارستان نرگس دورود در مرحله مطالعات و طراحی قرار دارد، همچنین رادیولوژی و ماموگرافی این بیمارستان نصب شده که با افتتاح اورژانس این بیمارستان افتتاح خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: