• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-9684-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل آب منطقه‌ای خبر داد:

بهره‌برداری از ایستگاه‌های پمپاژ لرستان در سال آینده

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: سال آینده سال بهره‌برداری از ایستگاه‌های پمپاژ استان و شکوفایی و رونق کشاورزی استان است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر رضا میرزایی با بیان اینکه به علت شرایط توپوگرافی استان و کوهستانی بودن آن و همچنین قرارگیری رودخانه‌ها در قعر دره‌ها و اختلاف ارتفاع نسبتاً فاحشی که بین اراضی کشاورزی و محل آبگیری وجود دارد، اظهار کرد: در بسیاری مواقع امکان آبگیری با احداث بند و انتقال آب به صورت ثقلی امکان‌پذیر نیست که در اینگونه موارد تامین آب تنها از طریق احداث ایستگاه پمپاژ میسر است.

وی افزود: به همین خاطر در سال‌های گذشته هفت ایستگاه پمپاژ بزرگ در نقاط مختلف لرستان به منظور تامین آب 9000 هکتار مطالعه، طراحی و سپس عملیات اجرایی آنها آغاز شده که به جز ایستگاه پمپاژ جایدر که ردیف آن ملی-استانی است، ردیف اعتباری بقیه ایستگاه‌های پمپاژ استانی است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان بیان کرد: به علت محدودیت و کمبود اعتبار استانی، عملیات اجرایی این پروژه‌ها بسیار طولانی شده و در برخی سال‌ها به علت نبود تخصیص تعطیل شدند.

این کارشناس آب کشورافزود: ایستگاه‌های پمپاژ کلکله و محمودآباد ازنا، اسماعیل‌آباد نورآباد، فیض‌آبادالشتر، گرخوشاب کوهدشت، ایستگاه‌های پمپاژ دشت‌های جایدر، واشیان و چم‌مهر شهرستان پلدختر پس از بازدیدهای میدانی با تأکید و حمایت قاطع دکتر سید موسی خادمی استاندارلرستان به عنوان پروژه های اولویت‌دار قرار گرفته و تعیین تکلیف و فعال شدند که بر اساس برنامه زمانبندی تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسند.

رضامیرزایی تصریح کرد: انتظار می‌رود با بهره‌برداری از ایستگاه‌های پمپاژ هفتگانه، 9000 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان تبدیل به آبی و ۴۵۰۰ فرصت شغلی جدید در بخش کشاورزی لرستان ایجاد شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: