• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-4085-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:

یادواره‌ها را راه‌واره کنیم

استاندار لرستان گفت: جمهوری اسلامی ایران با همدلی مردم بحران‌های بزرگ را پشت سر گذاشته است.

به گزارش  ایسنا منطقه لرستان، دکتر سید موسی خادمی در دیدار با مردم روستای صاحب‌الزمان منطقه دهیاری دهنوی پیرجد با بیان اینکه امروز بنام روز" ایمان، جهاد و شهادت" نام گذاری شده است، افزود: این افتخار را داریم که در این روز مزین شده با یاد شهدا خدمت مردم سلحشور، پرافتخار و شهید پرور برسم و توفیقی است که به دولت تدبیر و امید رسید.

وی اضافه کرد: مردمانی که با پرورش عزیزانی، قبل از انقلاب مرکز مبارزانی چون شهید رحیمی بوده و بعد از آن نیز در دفاع مقدس شهیدان بزرگواری را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

استاندار لرستان با بیان اینکه این موضوع نشان‌دهنده عمق علاقه به اهل بیت(ع)، اسلام و تشیع است، گفت: این روستا در جریان بعد از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با شهیدانی که تقدیم به انقلاب اسلامی کرده‌ با توجه به جمعیت روستایی خود بی‌نظیر است.

وی تصریح کرد: همچنین در ادامه کار هر کجا لازم بوده از ارزش‌های انقلاب دفاع کنند پای کار بوده‌اند والگوهای خوبی برای دیگران هستند، هر چند همه مردم ایران بسیار خوب به پای انقلاب مانده‌اند اما اینها با توجه به سرگذشت خود متفاوت از دیگر مناطق عمل کرده‌اند.

 نماینده عالی دولت در لرستان با بیان اینکه آنچه که به عنوان یادواره شهدا برگزار می‌کنیم بخاطر نیاز ماست چراکه شهدا احتیاجی به این گونه یادواره‌ها ندارند، بیان کرد: این عزیزان زنده‌اند و روح آنان بر ما حاکم است و اثرگذاری خود را دارند و خواهند داشت.

خادمی خاطرنشان کرد: نیاز داریم  یاد‌آوری کنیم آنان چه آبرویی را برای ایران و ایرانی ایجاد کرده‌اند و امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند ترویج ایثار و شهادت هستیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت معنای کاملا وسیعی دارد، ادامه داد: یک روز در عرصه نظامی و برخوردهای سخت در مبارزه با رژیمی استبدادی است و روزی دیگر در درگیری و جنگ با یک رژیم سرسپرده دشمنان ایران و زمانی در دفاع از مظلومی در خارج از مرزها بوده که شما در هر سه مورد حضور داشته‌اید.

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد: ایثارگری عرصه‌های دیگری دارد و امروز یکی از ترجمه‌های فرهنگ ایثار و شهادت را باید در عرصه‌های غیرنظامی همچون اقتصادی فرهنگی و اجتماعی نیز ببینیم.

وی بزرگترین جنگ را مبارزه با فقر، بیکاری و مشکلات اقتصادی عنوان و اظهارکرد: این روزها دشمن به دنبال حوزه اقتصادی ماست تا از این مجرا ضربه بزند چون دشمن به این نتیجه رسیده که با روش‌های نظامی به نتیجه نمی‌رسد،بنابراین به روش‌های نرم روی آورده‌اند و ابزار اقتصادی را علیه کشور استفاده می‌کنند.

استاندار لرستان با تاکید براینکه  باید امروز اقتصاد مقاومتی را که تاکید مقام معظم رهبری است در دستور کار قرار دهیم، بیان کرد: در عرصه جنگ با رشادت‌ها و ایثارگری و وجود افسران و سربازان حاضر هستیم، در حوزه اقتصادی نیز بدین گونه اقدام و عرصه اقتصاد را به روش‌های متداول مدیریت کنیم.

خادمی با اشاره به اینکه باید همه با ایثارگری تلاش ومشکلات اقتصادی را حل کنیم، گفت: همچنین بحث‌های فرهنگی را پیگیری و با آسیب‌های اجتماعی را مبارزه کنیم و امروز فرهنگ ایثارگری مقابله با این آسیب‌هاست.

استاندار لرستان با بیان اینکه باید با اعتیاد و کسانی که به رفتارهایی غلط روی می‌آورند مبارزه کرد، اضافه کرد: اما این مبارزه متفاوت بوده و از جنس فرهنگی اجتماعی روشنگری است.

وی ادامه داد: بنابراین به یادواره‌ها نیاز داریم و باید به راه واره‌ها تبدیل شوند تا راه از دل این یادواره‌ها پیدا کنیم چراکه دیگر موضوعات نظامی نیست؛ امروز بخش عمده‌ای از مسئولیت ما در حوزه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی است.

نماینده عالی دولت در لرستان تصریح کرد: اجازه ندهیم مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و در کل ترکیبی از این مسائل به جمهوری اسلامی ضربه وارد کند؛ باید از همه اعتقادات مذهبی جسارت‌ها، شجاعت‌ها و غیرت‌ها استفاده کنیم تا بر این مشکلات فائق شویم.

استاندار لرستان اظهارکرد: دولت تدبیر و امید به عنوان خدمتگزار مردم در تمامی مناطق تا حد توان در حوزه‌های اقتصادی، زیرساختی و سرمایه گذاری دین خود را ادا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه باید سعی کرد از این وضعیت زیرساختی مطلوب رفاه مردم را فراهم کنیم، گفت: در رابطه با تسهیلات و اعتبارات بانکی حوزه اشتغال روستایی وام‌های کم بهره بین شش تا نه درصد پرداخت می‌شود که می‌توان از آن برای کاهش بیکاری و توسعه منطقه استفاده کرد.

 خادمی تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری، همدلی و همراهی مردم و ملت ایران، جمهوری اسلامی توانسته بحران‌های بزرگ را پشت سر بگذارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: