• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-5286-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان:

ضيافت انديشه مي‌تواند زمينه‌ساز ارتباط علوم ابزاري و ايدئولوژيك باشد

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت: ضيافت انديشه مي‌تواند زمينه‌ساز ارتباط علوم ابزاري و ايدئولوژيك باشد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر کوروش ساکی در مراسم افتتاحيه ضيافت انديشه اساتيد دانشگاه علوم پزشكي لرستان اظهار کرد: امروزه در جهاني زندگي مي‌كنيم كه نقش‌هاي زيادي بر عهده انسان گذاشته شده است. 

وی عنوان كرد: در دنياي امروز درياي عظيمي از اطلاعات بر انسان وارد شده است و اگر ما نخواهيم بر اين اطلاعات تآمل كنيم توفيقي نخواهيم داشت. 

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان با بیان اینکه  دانشگاه محلي است كه بستر تفكر و تآمل را براي انسان در مورد اين اطلاعات فراهم مي‌كند، گفت: در عرصه  انديشه هر روز كه رشد مي‌كنيم معلومات گذشته را حفظ مي‌كنيم و اين درصورتي است كه در عرصه رشد فيزيكي اين مهم محقق نخواهد شد. 

ساكي عنوان كرد: معرفت نسبت به خداوند و عالم هستي جزئي از اين انديشه ماندگار است و هيچ‌گاه دچار زوال نخواهد شد. 

وی ادامه داد: بر اين اساس وظيفه سنگين اساتيد در دانشگاه‌ها به وضوح قابل تشخيص است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان اظهارکرد: بدون ترديد تحصيل و دانش به صورت واقعي نوع رفتار و گفتار انسان‌ها را تحت شعاع قرار مي‌دهد. 

ساکی با اشاره به اینکه در دانشگاه‌ها بايد به جوانان بياموزيم چطورازجز به كل بروند و به حقيقت ذاتي عالم برسند، تاكيد كرد: البته علوم در دو گروه ابزاري ، علم ايدئولوژي و اعتقادي قرار مي‌گيرند. 

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان با بیان اینکه ما هرچقدر در زمينه علوم ابزاري رشد كنيم بازهم در انتها ناقص خواهد بود و در واقع اين علم ايدئولوژيك است كه سرانجام عالم را براي ما روشن مي‌كند و تكميل‌كننده علم ابزاري خواهد بود، بیان کرد: دانشگاه‌ها محل حصول هر دوي اين علوم هستند قطعا برگزاري اين گونه نشست‎ها مي‌تواند زمينه ارتباط اين دو نوع از علوم را براي ما روشن كند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: