• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-4890-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار لرستان:

اقتدار ملی دستاورد انقلاب اسلامی است

استاندارلرستان گفت: اقتدار ملی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های دهه فجر شهرستان الیگودرز، اظهارکرد: این روزها مزین است به نام امام و روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، انقلابی که دغدغه هزاران ساله مردم ایران در آن تحقق یافت.

وی اظهارکرد: اقتدار ملی یک بحث خیلی مهم است، یکی از اهداف انقلاب اسلامی کسب اقتدار ملی بود اقتدار حاکمیت بر قلب‌ها است، ایران به دنبال اقتدار ملی است.

استاندارلرستان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران در دل افراد است؛ اقتدار که شکل گرفت مشروعیت با خود می‌آورد، مشروعیت مهم‌ترین چیزی است که یک نظام می‌تواند داشته باشد.

خادمی اضافه کرد: اقتدار ملی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، انقلاب برد دل‌ها حاکم است نه بر دست‌ها و بدن‌ها، این قدرت در بطن جامعه است.

وی اضافه کرد: امنیت یک کلمه و مفهوم وسیع است، امنیت به معنای عدم تهدید معرفی می‌شود، اما مفهوم وسیع آن فراتر از این است.

خادمی ادامه داد: در بخشی از این امنیت یعنی در بخش اقتصادی دچار مشکل هستیم، اگر فقر داریم یعنی امنیت اقتصادی هنوز برقرار نیست، ما بخش عمده‌ای از وابستگی‌ها را کاهش داده‌ایم اما هنوز کسری و کمبود اقتصادی داریم.

وی با اشاره به پروژه‌های الیگودرز، افزود: در الیگودرز ۱۸۰ پروژه بااعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد افتتاح شد و هنوز با آنچه نیاز مردم است فاصله زیادی داریم، الیگودرز در برخی شاخص‌ها ممکن است نسبت به میانگین استان وضعیت بهتری نداشته باشد که باید پیگیری شود.
استاندارلرستان اظهارکرد: در سطح ملی باید سهم خود را از اعتبارات بگیریم، یکی از معیارهای ارزیابی مدیران هم این است که چقدر از اعتبارات متفرقه و شناور را کسب کرده‌اند.

خادمی با بیان اینکه ۸۰ درصد اعتبارات عمرانی متمرکز است، باید بتوانیم سهم خود را از این اعتبارات بگیریم، بیان کرد: در حوزه مدیریت آب مشکل‌داریم و اگر انتقال بین استانی انجام شود قابل‌قبول است.

وی اضافه کرد: از معترضین انتقال آب به‌ویژه در زاگرس هستم، با انتقال آب شرب مخالف نیستیم، بالاخره یک‌گوشه از کشور نیاز به آب خوردن دارد و نیاز است به کمک آن‌ها برویم.

استاندار لرستان گفت: با انتقال آب کشاورزی و موردنیاز بخش کشاورزی یک استان به استان دیگر مخالف هستم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: