• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-2885-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

مزرعه فرهنگی انقلاب اسلامی ایران سراسر محصول است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: امروز مزرعه فرهنگی انقلاب اسلامی ایران سراسر محصول است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در دیدار با اساتید دانشگاه علوم پزشکی استان، شکر عملی را مهم‌ترین وظیفه ما در برابر نعمت‌های انقلاب دانست و گفت: دستاوردهای انقلاب را باید از روی انصاف و یادآوری بیان کرده و شکر نعمت‌های انقلاب را بجا بیاوریم.

وی با بیان این‌که اولین شکر عملی انقلاب این است که به تولید علم  بپردازیم، اضافه کرد: دانشگاه باید مرکز خلاقیت باشد، دانشگاه علوم پزشکی باید مهم‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه‌های پزشکی را در اختیار داشته باشد و جهت‌گیری این مرکز به‌سمت تولید علم و خلاقیت باشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان شکر عملی دیگر در برابر انقلاب را تبیین گفتمان عدالت و گسترش آن در جامعه دانست و گفت: انقلاب اسلامی بر پایه حق و عدالت بوده و ما از گسترش گفتمان عدالت واهمه‌ای نداریم.

آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که خداوند در آیات متعدد همواره یادآوری نعمت‌ها و همچنین شکر نعمت را متذکر شده است، اضافه کرد: وظیفه همگانی ما شکر نعمت انقلاب و دستاوردهای آن است این در حالیست که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران یک حرکت انقلابی شروع کرد که آن حرکت باعث به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران است.


وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران درخشش الهی برای ملت ایران بود، افزود: مملکت در زمان پهلوی در وضعیتی قرار گرفته بود که از نظر فرهنگی، دینی و اجتماعی هیچ‌گونه مشروعیت و جایگاهی نداشت و رژیم پهلوی از بیخ و بن ویران بود.

آیت‌‌الله میرعمادی با تاکید بر ضرورت بیان دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان، استقلال سیاسی را مهمترین دستاورد سیاسی انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: استقلال ما به‌طور همه‌جانبه حاصل شده است و مردم سرنوشت‌ خود را به دست گرفتند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان دومین دستاورد سیاسی انقلاب اسلامی ایران را آزادی و رهایی از استبداد برشمرد و خاطرنشان کرد: ذکر این نکته ضروری است که آزادی به معنای بی‌بند و باری نیست بلکه آزادی معنای مقدسی دارد.

وی در تشریح دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی ایران با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود اضافه کرد: انقلاب ما انقلابی بود که در مقابل فرهنگ غرب ایستادگی و مبارزه کرد، کمااینکه در زمان شاه از نظر فرهنگی مزرعه فرهنگی ما علف هرز بود و امروز مزرعه فرهنگی انقلاب اسلامی ایران سراسر محصول است.


میرعمادی با تشریح دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی ایران به محسوس بودن دستاوردهای علمی اشاره و با بیان این‌که امروز کشور ما در المپیادهای جهانی رتبه دهم را دارد، افزود: در دانشگاه‌های ما امروز شاهد پیشرفت علمی، پزشکی، نوآوری و ابتکارات هستیم.
 

امام‌جمعه خرم‌آباد با با بیان این‌که آمریکا و اروپا از لحاظ پزشکی مدیون ایرانیان هستند، تاکید کرد: پزشکی آمریکا و اروپا توسط ایرانیان انجام می‌شود این در حالیست که ایران به غرب خدمات فراوانی ارائه داده است و امروز باید خدمات متقابل ایران و غرب بیان شود اما غرب هیچ خدمتی به ایران نکرده و همواره به فکر توطئه بر علیه مردم ایران بوده است.


وی با تاکید بر ایجاد خلاقیت و ابتکار در دانشگاه‌ها، اضافه کرد: وظیفه امروز ما شکر در برابر نعمت‌های انقلاب است این درحالی است که امروز گفتمان عدالت باید در جامعه گسترش پیدا کند.


آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که دستاوردهای انقلاب در حوزه اقتصادی به غیر از مشکلات اقتصادی است، تصریح کرد: ده‌ها سال است که مملکت ما توانسته با وجود تحریم‌های دشمنان، استقلال اقتصادی داشته باشد این در حالیست که در آمریکا با کوچک‌ترین حادثه‌ای قیمت دلار پایین می‌آید. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: