• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-4586-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی:

افزایش تخت‎های بیمارستانی در لرستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از افزایش تخت‎های بیمارستانی در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، کورش ساکی در دیدار اساتید دانشگاه علوم پزشکی با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی در سه حوزه بهداشت، درمان و علوم پزشکی فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه از سال ۷۰ تاکنون دانشگاه علوم پزشکی در لرستان شروع به کار کرده است، افزود: این دانشگاه با ۲۵۰ هیات علمی و 11 دانشکده تربیت دانشجوی علوم پزشکی از تخصص خاص برخوردار بوده به‌طوری‌که در بحث پژوهش و فعالیت‌های دانش‌بنیان کارهای خوبی انجام شده است.

ساکی اضافه کرد: در عرصه درمان ۱۵ بیمارستان داریم که 11هزار پرسنل در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند و به‌ازای هر یک‌هزار نفر 1.5 تخت بیمارستانی داریم که این آمار با افتتاح بیمارستان‌ها به ۲.۲تخت خواهد رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان به کمک ۶0 میلیارد تومانی خیرین سلامت استان اشاره و تصریح کرد: با افتتاح ۲۰۰ پروژه حوزه بهداشت این رقم به ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش استفاده از پتانسیل خیرین در حوزه سلامت، افزود: تجربه نشان داده که هرجا مردم ورود پیدا کنند، موفق خواهیم بود.

ساکی به افتتاح بیمارستان الیگودرز بعد از ۲۵ سال اشاره کرد و گفت: بیمارستان شهرستان بروجرد هم امسال با حضور وزیر بهداشت افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر ۷۳ درصد مرگ‌ومیرها را تشکیل می‌دهد، افزود: قسمت حوزه درمان سرطانی‌ها در استان تکمیل شده و بنیاد نور مرکز شیمی درمانی تخصصی را افتتاح کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان این‌که ۱۰۷ پروژه در دهه فجر افتتاح خواهد شد، گفت: تمام روستاها با فعالیت ۶۴۵ خانه بهداشت تحت پوشش خدمات بهداشتی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: