• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-1888-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ملی‌پوش سابق هندبال:
ماچک در حد و اندازه تیم ملی نبود/ در خانه تیم را بستند!

عضو سابق تیم ملی هندبال، کادر فنی را علت اصلی ناکامی در رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌داند.

 رحیم مومنی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه لرستان، درباره ناکامی تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی آسیا، اظهار کرد: اولين و بزرگ‌ترین اشتباه برای تيم ملی انتخاب ماچك به‌عنوان سرمربی بود و جامعه هندبال همه از اين انتخاب تعجب كردند!

وی ادامه داد: چطور ممكن است مربی‌ای كه دو سه سال پيش بدترين نتيجه را برای ايران گرفت و در اين پنج شش سال ضعيف‌ترين نتایج را با تيم‌های آسيایی گرفته بود به‌عنوان سرمربي انتخاب شود، يك دليل بيشتر نداشت.

این هندبالیست گفت: این سرمربی متأسفانه با توجه به رفاقت ديرينه‌ای كه با يكی از اعضاي كادر تيم ملي داشت انتخاب شد. با توجه به اينكه ايران 10 لژيونر آماده دارد همه فكر كردند  با آمدن ماچك راحت به جام جهاني می‌رویم و در اين وسط خيلی از واقعیت‌ها را از رئیس فدراسیون پنهان كردند.

مومنی‌زاده اضافه کرد: در كدام تيم ملی سرمربی در كشورش و کمک‌مربی در خانه ليست می‌دهند و تيم را می‌بندند؟!

وی افزود: هیچ‌کسی منكر اين نيست لژيونرها و بازيكنان ما عالی بوده و هستند ولی به نظرم اين روش تيم بستن بدون هيچ اردویی در كشور اصلاً كار درستی نبود و به خيلی‌ها بی‌حرمتی و بی‌احترامی شد. هندبالیست‌هایی كه 10 سال عضو تيم ملی بودند و زحمت كشيدند به‌راحتی كنار گذاشته شدند، چون سرمربی و كمك او با آنان رفاقتی نداشتند!

این هندبالیست لرستانی تأکید کرد: ليگ را برای چه برگزار كردند مگر نگفتند بازی‌ها را می‌بینند و بازيكن انتخاب می‌كنند، آیا سرمربی تيم ملی يك بازی از لیگ را دید؟ این‌همه بازيكن بزرگ و جوان آینده‌دار بايد اين وسط بسوزند؟!

وی بیان کرد: بايد اين را می‌دانستند که ماچك در حد و اندازه تيم ملی ما نبود و نمی‌توانست این‌همه بازيكن را از همه لحاظ آماده كند درصورتی‌که تيم‌های ديگر يكی دو سال در آماده‌سازی و اردوهای پشت سر هم بودند.

مومنی‌زاده خاطرنشان کرد: در این دوره فقط قطر و بحرين تیم‌های خيلی خوبی بودند و عربستان، كره و ژاپن و بقيه تيم‌ها هیچ‌وقت اين‌قدر ضعيف نبودند.

عضو تیم سنگ‌آهن بافق بابیان اینکه يكي از بهترين فرصت‌های صعود ایران به جام جهانی همين امسال بود، تصریح کرد: متأسفانه به خاطر اينكه سرمربی خوبي انتخاب نشد و هيچ اردویی براي آمادگی و هماهنگي تيم برگزار نکردند، نتيجه‌ای بهتر از پنجمی به‌دست نياورديم.

وی اظهار کرد: بازیکنان تيم ملی خيلی زحمت كشيدند و كل هندبال ايران قدرشان را می‌دانند. کادر فنی تيم ملی بايد جوابگو باشد نه بازيكنان، چون نتوانستند از بهترين بازيكنان استفاده لازم را ببرند.

مومنی‌زاده در پایان گفت: تا امروز به خاطر کشورم و دوستانم در تیم ملی هيچ صحبتی نكردم که حاشیه‌ای ایجاد نشود با اينكه حقم بود جز تيم ملي باشم و خودشان هم خوب می‌دانند ولی كسی با ما رفيق نبود! امیدوارم هندبال به روزهای خوب خودش برگردد، چون حق هندبال ایران اين نيست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: