• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3087-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نایب‌رئیس اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور:

سبک زندگی قرآنی احیا شود/جلسات خانگی، بهترین شیوه انس با قرآن

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان برگزاری جلسات خانگی را بهترین شیوه انس با قرآن دانست.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حجت‌الاسلام مهدی امیدیان اظهار کرد: سبک قرآنی به‌عنوان یک باور و اعتقاد درون هر انسانی نهفته است اما اکنون متأسفانه بر روی آن گردوغبار نشسته و به دلیل تضعیف باورها و تلفیق آن با سبک زندگی مادی و دنیوی باید با فرهنگ‌سازی اسلامی برای تقویت آن تلاش کرد.

وی با اشاره به این‌که سبک زندگی قرآنی باید در جامعه احیا شود، افزود: این سبک هنوز هم در جامعه از بین نرفته است و مدیران و مسئولان قرآنی کشور فعالیت‌های مرتبط را باید در دستور کار قرار دهند.

حجت‌الاسلام امیدیان در خصوص ارزیابی وضعیت بودجه مؤسسات قرآنی، افزود: مؤسسات قرآنی بر اساس یک اصالت مردمی که آن رسالت قرآنی است فعالیت می‌کنند و هرساله بودجه این مؤسسات کاهش پیدا می‌کند.

مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان با اشاره به اختصاص تنها ۱۰۰ میلیارد ریال از اعتبار سال گذشته به مؤسسات قرآنی در کشور، ادامه داد: بودجه‌ای که برای سال ۹۷ تعیین‌شده ۴۰۰ میلیارد ریال است که امیدواریم تمامی آن تخصیص داده شود.

وی گفت: با ادغام اتحادیه مؤسسات قرآنی ـ مردمی و اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت، می‌توان مشکلات را برطرف کرد ولی تاکنون صورت نگرفته چراکه اکنون اساسنامه‌های کشوری و استانی با یکدیگر تناسب نداشته و هرچه زمان می‌گذرد به مؤسسات آسیب بیشتری وارد می‌شود.

نایب‌رئیس اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور عملکرد نهادهای قرآنی مانند شورای توسعه فرهنگ قرآنی، اتحادیه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد و اتحادیه تشکل‌های قران برای گسترش فعالیت‌های قرآنی را ضعیف عنوان کرد و افزود: شورای توسعه فرهنگی قرآنی نتوانسته است از ظرفیت‌های موجود به‌خوبی استفاده کند.

امیدیان بابیان این‌که اکنون در حق مربیان قرآنی ظلم شده و تنها راه‌حل برطرف کردن مشکل، ادغام اتحادیه است، ادامه داد: اتحادیه‌ها نمایندگان مردم هستند و باید برای رضای مردم فعالیت کنند و با تشکیل هیئت از نهادهای مردمی، دستگاه‌های حاکمیتی بر اساس آن برنامه‌هایشان را تنظیم کرده هرچند که باید در انتخاب افراد برای انتخابات دقت شود.

وی یکی از ویژگی‌های مدیران قرآنی را امانت‌داری قرآنی عنوان کرد و افزود: فعالیت‌های قرآنی مردمی بوده و در کنار آن دستگاه‌های دولتی باید حمایت‌های لازم را انجام دهند و برای موفقیت آن تلاش کرد.

نایب‌رئیس اتحادیه مؤسسات قرآنی کشور ادامه داد: علاوه بر کار جهادی باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده شود و با تشکیل اتاق فکر و هیئت اندیشه‌ورز در جهت پیشبرد اهداف تلاش کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: