• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2987-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار لرستان:

هنر، ابزار رسیدن به استقلال فرهنگی/ مدیران برای هنرمندان سینما بسترسازی کنند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: مدیران برای هنرمندان سینما بسترسازی کنند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره «فیلم فجر» لرستان که در سینما استقلال خرم‌آباد برگزار شد، با اشاره به اهمیت استقلال فرهنگی کشور، اظهار کرد: استقلال فرهنگی لازمه رسیدن به استقلال سیاسی و اقتصادی است و برای تحقق آن باید از ابزار هنر استفاده کرد.

وی گفت: هنر مهم‌ترین ابزار برای رسیدن به استقلال فرهنگی به‌شمار می‌آید و عالی‌ترین هنرها که از فرآورده‌های همه هنرها بهره گرفته و آن‌ها را به مخاطب ارائه می‌دهد، هنر «سینما و نمایش» است.

خجسته‌پور با تأکید بر لزوم بسترسازی توسط مدیران فرهنگی برای کار در حوزه سینما و نمایش، افزود: امروزه با بسترسازی‌های ایجادشده، سینما با مفهوم «صنعت سینما» شناخته می‌شود و همین امر سبب شده که دو آفت خطرناک به نام سیاست‌زدگی و اقتصادگرایی سینمای امروز ما را تهدید می‌کند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان ادامه داد: هنرمندان باید دقت داشته باشند که در دل مردم می‌نشینند و ماندگار می‌شوند و نبایده از این دو مقوله فاصله بگیرد چراکه سیاست‌زدگی و اقتصادگرایی هنر هنرمند را محدود کرده و خلاقیت را از بین می‌برند.

به گزارش ایسنا سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در لرستان هم‌زمان با سراسر کشور به مدت هشت روز از 14 لغایت 22 به کار خود ادامه می‌دهد.  
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: