• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2887-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشنواره شهید حججی در لرستان

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان از برگزاری جشنواره شهید حججی طی سال‌جاری در استان خبر داد و گفت: در این جشنواره طرح زندگی شهید مدافع حرم محسن حججی معرفی می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، خدانظر دریکوند در مراسم نمادین زنگ انقلاب، که در دبیرستان دخترانه هوشمند فرهنگیان آموزش‌وپرورش ناحیه ۲ خرم‌آباد برگزار شد، بیان کرد: سن چهل‌سالگی سن کامل شدن است کمااینکه مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران تقویت حس خودباوری و اعتمادبه‌نفس و تربیت دانش‌آموزان بر مبنای دین و قرآن بود.

وی با بیان این‌که آموزش‌وپرورش تلاش می‌کند نگاه مثبت به‌نظام دینی را در دانش‌آموزان نهادینه کند، به برگزاری مسابقات مختلف دینی، فرهنگی و قرآنی در آموزش‌وپرورش لرستان اشاره و تصریح کرد: در مسابقات قرآن و عترت آموزش‌وپرورش لرستان در سال‌جاری که در رشته‌های مختلف قرآن، عترت و احکام برگزار می‌شود بیش از ۱۷۰ هزار دانش‌آموزان شرکت کردند.

دریکوند بابیان این‌که در جشنواره نوجوان خوارزمی متوسطه دوم ۶۰ هزار دانش‌آموز لرستانی شرکت داشتند، گفت: جشنواره جابربن‌حیان با حضور ۹۸ هزار دانش‌آموز در سطح استان لرستان برگزارشده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان به برگزاری برنامه‌های متنوع در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره و تصریح کرد: طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با عنوان طرح «نماد» با حضور ۱۲۴ هزار دانش‌آموز و فعالیت ۱۵۰ مربی کاربلد در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس لرستان برگزار می‌شود.

وی به برگزاری کنگره شعر انقلاب بین دانش‌آموزان و فرهنگیان لرستان در ۱۸ بهمن اشاره و تصریح کرد: در سال‌جاری جشنواره شهید حججی در متوسطه دوم با محتوای طرح آشنایی بازندگی حججی برگزار خواهد شد این در حالی است که ویژگی جشنواره‌های آموزش‌وپرورش حضور داوطلبانه دانش‌آموزان است.

دریکوند گفت: برای به ثمر نشاندن انقلاب هزاران شهید تقدیم شد لذا وظیفه ماست تا ذهن و فکر جوان را در راستای تحکیم انقلاب است.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: